• Обновено
TIRVKEN Јасно iPhone 13 Случај Компатибилен со MagSafe [Едно Парче на Калапи Технологија] [Посилни Магнетна Привлечност] [Воена Одделение Капка Заштита] [Кристално Јасна] 6.1 2021,

TIRVKEN Јасно iPhone 13 Случај Компатибилен со MagSafe [Едно Парче на Калапи Технологија] [Посилни Магнетна

Оценката:
DEN 431.76

Тековен
Во магацинот.

[Уникатен "Еден-парче Лиење" Технологија] Преку технолошките иновации, многу парчиња магнети и транспарентен TPU се моделирани во едно парче,кои во голема мера го подобрува магнетна привлечност од 55%, и не остава никаква шанса за појавуваат надвор од или виткање магнети.Без Лепак, Без Налепница, Еколошки!Поради нема магнет ритам во случај на телото, оваа технологија го подобрува набитост и трајност на случај за Mag Safe употреба. [Голема Mag Safe Случај] Овој случај е наменета за i Phone 13(НЕ 13 Про) Mag Safe, која може да работи и со сите видови на Mag Safe додатоци, како што се, безжичен полнач, паричник, батерија пак, и автомобил планината.(Забелешка:Овој случај може да не успее да работи со Не-Mag Safe магнетни додатоци.) На усогласени совршено магнети направи безжично полнење многу побрзо и полесно од Не-Mag Safe еден.Магнетното приврзаност и одред донесе еден магичен и совршено искуство. [Модерен и Луксузен Дизајн] златна Mag Safe логото на задната страна е направена со electroplating процес, покажува металик сјај, правење на вашиот i Phone луксузни и уникатни (различни од обичните бело лого), и никогаш да не исчезнат или да се носат.Телефонот случај е направен од Германија Bayer материјал со anti-oxidant слој, кој се спречи тоа од yellowing за долго време. [Воена Одделение Капка Заштита] Оваа воена одделение заштитни случај е дизајниран со шок-апсорбирање структура, кој му помага да го заштитите вашиот телефон од капки и други влијанија.Постои вкупно 1.2 mm дебелина рамка околу леќа и екран, кои можат ефикасно да се спречи распаѓање на нив. [Одговорно Копчето Дизајн] Прецизни cutouts за "clicky" копчиња, високо responsive дизајн.Поудобно и полесно да кликнете на копчињата од голо i Phone. [Компатибилен Модел] Овој случај е само наменета за i Phone 13 (Не 13 Про) 2021, не е компатибилен со било кој друг модел.Ве молиме двојно потврдете го вашиот модел на телефон пред купување. (*** Забелешка : во случај може да се работи само со Маг-Безбедно додатоци поради посебна атракција структура.Па тоа не е во можност да се направи телефонски привлекување на метал површина директно.).Q1 : Е магнет внатре лесно да падне?.Ние ги користиме уникатни "едно парче на калапи технологија", кој не остава никаква шанса за појавуваат надвор од Магнети.Без лепак, Без налепница, не постои никаква ритам во случај на телото да се држиме магнети.Q2 : тоа Е компатибилен со i Phone 13 s компатибилен со сите Magsafe додатоци и да ви даде најдобри magsafe искуство. "Сè само ќе кликне".П5 : Колку е заробен чувство?.На вградени воздушни перници во аглите што можете да добиете повеќе удобно и да се обезбеди контрола врз тоа.Одлични зафат со пријатно чувство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.