• Обновено
Walleva Замена на Леќи за Oakley Незапирлива очила за сонце - Повеќе Опции на Располагање

Walleva Замена на Леќи за Oakley Незапирлива очила за сонце - Повеќе Опции на Располагање

Оценката:
DEN 599.76

Тековен
Во магацинот.

поларизирана.Погодни За : Oakley Незапирлива (OO9191 Серија). 100% Поларизирана (За Поларизирани Леќи Само, го Намалува Сјајот и го Подобрува Контрастот), 100% UV Заштита (Надминува ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди). 16% Светлина Трансмисија, 12%-40% (За Photochromic Леќи), 99% (За Јасно Леќи), 75% (За Жолта Леќи), 36%(За Розова Леќи).Отпорност - Положено ФДУ Топката Капка Тест и Z87.1 Тест (За Г-дин Shield Поларизирани Леќи и Не-Поларизирани Леќи).Леќа Дебелина : 1.4 mm (Low-end леќи : 1.0 mm); Walleva се Одвратат Слој (Repels Прашина и Вода).Најдобри : Силно го препорачуваме.Добра : го Препорачувам, тоа може да ви се обезбедат некои добри ефекти, или тоа е корисно во некои посебни услови.ОК : Без мислење.No : Силно не се препорачуваат.ISARC значи Внатрешната Страна Анти-Одраз Слој.Внатрешната страна на леќи се обложени со сина анти-слој за рефлексија, која може да се елиминира одблесокот предизвикани од назад од светлината.Г-дин.Shield значи Повеќе Отпор Штит, кој може да се спротивстави на корупцијата од море/базен/сапун вода.Г-дин.Shield леќи се коси коригира(подобра оптика), PC поларизирана(толерира штети и гребење).Леќа на грижа : .Ве молиме избегне солена вода, морска вода, базен со вода, сапун вода и хлор и алкохол-базирани средства за чистење.Чисти со бистра вода или обезбеди почиста (ако е вграден) и микрофибер крпа.Гума за инсталација : ве Молиме да користите сапун вода за да се навлажни на очила за сонце рацете пред инсталацијата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.