• Обновено
Техника се Вози Многу-Тивка 70 CFM, 2.0 Sone Бања Вентилација и Издувните Вентилатор (70CFM)

Техника се Вози Многу-Тивка 70 CFM, 2.0 Sone Бања Вентилација и Издувните Вентилатор (70CFM)

Оценката:
DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

Многу тивки бања вентилатор (2.0 sones) и Силна движење на воздухот (70 CFM) за бања до 75 Квадратни.Ft. 7.5 во x 7.25 во x 6in со 3во дуктус.Таванот Монтажа Отворање : 7.5 во x 7.3 во.Лесен за Инсталација : Нема намали домување инсталација и го заменува повеќето мали бања стандард навивачи(Како : Домување Големина во x 7.5 7.25 во) користење на постоечките таванот отворање .Ве молиме имајте во предвид дека домување висина на овој навивач е 6 инчи.Ако го замени стариот фан со домување висина од 4 инчи, бидете сигурни дека таванот е инсталиран доволно длабоко пред замена.UL и HVI уверение за извршување и обезбедување.Поцинкуван челик Домување отпорен на корозија.Големина : 70 CFM.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.