• Обновено
Triplett 2 - 230 Ласерски Растојание Метар со Волумен Мерење, Питагоровата Режим, Stakeout Функција, и Агол на Екранот (LD70)

Triplett 2 - 230 Ласерски Растојание Метар со Волумен Мерење, Питагоровата Режим, Stakeout Функција, и Агол

Оценката:
DEN 623.76

Тековен
Во магацинот.

II класа ласер; Во секунди, мерка од 2 инчи да 230 метри (0. 05 до 70m); меморија за складирање до 20 читања.Додавање/Одземање/Површина/Јачина на мерења, плус индиректно мерење со помош на Питагоровата теорема.Stakeout функција за студ или ограда изгледот.Континуирано во реално време на екран агол на екранот; Избор напред/назад референца раб.Вклучува 4" x 2" мисловните плоча за подобра реакција и точноста на подолги растојанија.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.