• Обновено
TUCAREST 425-257 Пониски Волан Вратило Колона w/U-Заеднички Компатибилен со 2001-2004 Dodge Дакота 2001-2003 Durango (4WD Модели Само)/Замени # 55351208AA 55351208AB 55351246AA

TUCAREST 425-257 Пониски Волан Вратило Колона w/U-Заеднички Компатибилен со 2001-2004 Dodge Дакота 2001-2003

Оценката:
DEN 1164.48

Тековен
Во магацинот.

Средно Волан Окно : Држи управувачот менувачот и волан поврзани.Универзалната заеднички или исто така се нарекува како u-заеднички на крајот на управниот вратило се поврзува со управувањето менувачот која има друг u-заеднички кој ги поврзува да воланот овозможува на аглите меѓу нив да биде поддржана резултат на вашето возило тркала мазен и лесен за вртење.Директна Замена - Лесна Инсталација : Иако ова не е вистински ОЕМ дел, тоа е директна замена и ќе одговара, работа и функција како оригиналниот дел.Оваа замена средно волан вратило се произведени од високо квалитетен челик за да се обезбеди долговечност обезбедувајќи одлична вредност.Универзална Заеднички : Директно го замени вашиот носи или оштетени волан вратило, со нови U-Зглобови кој прецизност игла лежишта за мазна, тивка работа и сигурен перформанси.Ефективни : Ние сме една фабрика директни продажби.Клиентите можат да поминат една мала сума на пари и да добиете висок квалитет на Сосема нов Средно Волан Вратило.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Пред ставање на ред, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел во Fitment Филтер Систем во горниот лев агол,не смета на годината направи и модел само,ве молиме да ги погледнете compatability табот вклучувајќи го и белешки,или испратете ни порака за да бидете сигурни дека тоа се совпаѓа точно.Пакетот Вклучува : Количина 1 x Дел # 425-257 Пониско Средно Волан Shaft Also познат како Средно Управувачки Столб.Неговата функција е да го управувачот со автомобил управниот опрема, го прави лесно да се претвори вашиот автомобил тркала.Позиција : Lower Compatible Со Следниве Возила : •Dodge2001-2004 Dodge Дакота [Вклопува 4 WD Модели Само]2001-2003 Dodge Durango [Вклопува 4 WD Модели Само]TUCAREST нуди 12 месец/12,000 милји ограничена гаранција.Ако не сте сигурни дали производот е погоден за вашиот автомобил.Добредојдовте да ни испратите порака за барање.БРЕНД STORYA Бренд Можете Да им Верувате - > TUCARESTWe имаат над 30 години го Знаеме како искуство кога станува збор за управувањето и суспензијата делови, кои служат во текот на повеќе земји низ целиот свет за патнички и комерцијални возила.Со цел да се услуга Северна Америка пазарот, TUCAREST започне интернет бизнис од 2018 година.Имаме за цел да понуди висок квалитет со безбедноста на тимовите,ефикасна испорака и внимателен услуга.Сите наши производи се строго прегледани за да се обезбеди за да се добие највисок можен квалитет авто делови.Како авто делови веледрогерија, ние сме во состојба да ви обезбеди со фабрика-директни цени кои ги зачувате до 60% попуст на малопродажната цена.Да бидат Свесни за Топ 4 Симптомите на Лошо или Не Волан Колона!1.Чудно Sounds2.Вртење Difficulty3.Управувачот за Навалување на столбот е Loose4.Управувачот Не се Врати за да Middle Driving насекаде зависи од непречено и ефикасно функционирање на нашите управувачкиот систем.Ако забележите некое од горенаведените симптоми или знаци на предупредување, не се стави надвор, цел на TUCAREST Волан Вратило.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.