• Обновено
ROADFAR Мрзлив за Контрола на Брзината, Мрзлив за Воздушна Контрола Вентил Одговара за Форд, Д-150, Д-150 Клуб Вагон, E-150 Econoline, E-150 Econoline Клуб Вагон, E-250 Econoline, F-150, F-150 Наследст?

ROADFAR Мрзлив за Контрола на Брзината, Мрзлив за Воздушна Контрола Вентил Одговара за Форд, Д-150, Д-150 Клуб

Оценката:
DEN 791.76

Тековен
Во магацинот.

IAC МОТОРНИ FITMENT-Неактивен воздушна контрола мотор за контрола на системи за вбризгување на горивото одговара за 2003 година за Ford E-150, 2003 година за Ford E-150 Клуб Вагон, 2001-2002 за Ford E-150 Econoline, 2001-2002 за Ford E-150 Econoline Клуб Вагон, 2003 година за Ford E-250, 2001-2002 за Ford E-250 Econoline, 2001-2003 2005-2008 година за Ford F-150, 2004 година за Ford F-150 Наследство.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ-имајќи собранието се произведени од високо квалитетен нерѓосувачки челик за да се обезбеди прецизни појавување, издржливост, сигурност и супериорни перформанси.Лого собранија се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со прецизно позиционирање и мал коефициент на триење.Минимизирање на бучавата во времето на користење, помагајќи им да го продолжи животот на контрола вентил.ГЛАВНАТА ФУНКЦИЈА -функција на мирување за контрола на брзината, вентил за автоматско контрола на снабдување воздух под неактивен услови според моторот температурата на работа и оптоварување, и да се задржи на моторот за да се кандидира на постојан неактивен брзина.SERVICE-Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте го нашиот пријателски, корисни и познавања на услуги на клиентите претставници, ние ќе бидеме среќни да го решат какви било прашања или проблеми во навремено.ВАЖНА НАПОМЕНА-за Да го замените со нов празен мотор, треба да го отстранете ја батеријата за неколку минути, нека автомобил одбор на команда, моќта е си уште на оригиналниот сигнал, на неактивен брзина ќе биде нестабилна, генерално 700-1000 RPM е нормално.Multifuction : 1.Го подобрува перформансите, долговечност и излез 2.ОЕМ препорачува оригинални замена напредни материјали, имаат добри dielectric својства. 3.Дизајн подобрена за повеќе издржливост во Мирување за Воздушна Контрола Вентил Параметар : 1 L3 E9 F715 AA Fitment За Неактивен Контрола на Брзината : 2003 година за Ford E-150 База Стандард Товар Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-150 Клуб Вагон Шато Стандард Патникот Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-150 Клуб Вагон XL Стандард Патникот Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-150 Клуб Вагон XLT Стандард Патникот Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-150 Econoline База Стандард Товар Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-150 Econoline Клуб Вагон Шато Стандард Патникот Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-150 Econoline Клуб Вагон XL Стандард Патникот Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-150 Econoline Клуб Вагон XLT Стандард Патникот Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-250 База Продолжи Товар Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-250 База Стандард Товар Ван 2-Врата 2003 година за Ford E-250 База Одземени Шасија hassis-Врата 2001-2002 за Ford E-250 Econoline База Продолжи Товар Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-250 Econoline База Стандард Товар Ван 2-Врата 2001-2002 за Ford E-250 Econoline База Одземени Шасија hassis-Врата 2004 година за Ford F-150 Наследство XL Продолжена Кабина Пикап 4-Врата 2004 година за Ford F-150 Наследство XL Стандард Кабината Камионот 2-Врата 2004 година за Ford F-150 Наследство XLT Продолжена Кабина Пикап 4-Врата 2004 година за Ford F-150 Наследство XLT Стандард Кабината Камионот 2-Врата Пакет, Вклучувајќи : 1 * IDLE за ВОЗДУШНА КОНТРОЛА ВЕНТИЛ како на сликата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.