• Обновено
NOYAFA НУ-272L Ласерски Мерка Растојание Метар 60m 196Ft M/во/Ft Батерија Дигитални Ласерски Мерење Алатка со Глас Емитува позадинско осветлување Електронски Агол Сензор, Ме?

NOYAFA НУ-272L Ласерски Мерка Растојание Метар 60m 196Ft M/во/Ft Батерија Дигитални Ласерски Мерење Алатка

Оценката:
DEN 573.36

Тековен
Во магацинот.

[Вградена LI-ION Батерија Глас емитува го прави полесно да се евидентираат податоци, без да се зјапа во екранот во секое време.Се разбира, можете да изберете да го исклучите Говорната емитува ако не сакате. [Пакет Содржина] : НУ-272 L Ласерски Уред за Мерење изграден in3.7 V 700m A Li-ion Батерија, USB Кабел, Рефлектор одбор, торбичката, сандак, Прирачник за Корисникот. На 90-Ден се Врати наплата на гаранција, 2-годишна гаранција, и доживотна поддршка.Главни карактеристики 1. Далечина/ Површина/Јачина на мерење. 2. Питагоровата предлог индиректно мерење 3. Емитува глас. 4. Единствен/Континуирано мерење 5. Додавање/ Одземање Мерење. 6. Единици и репер за избор. 7. Автоматско хоризонтална и вертикална мерење 8. Rechargble литиум battary за напојување 9. Макс тестирање опсег : 60m Спецификација : Модел : НУ-272 L Ласерски тип:Wavelength620~680nm, излезна моќ.

Параметри на производот

Model:
NF-272L
Laser type:Wavelength620~680nm, output power :
Special Features:Electronic Horizontal Bubble :
Power source:
3.7V 700mAh lithium battery
Measuring accuracy:
±1.5 mm
Max storage:
99 units
Display Style:
FSNT with Backlit
Measuring units:
M/In/Ft/Ft+In
Automatically cut off laser:
30s & Automatic shutdown
Protection level:
IP45
Dimension:
119 x50 x 26 mm; 4.6 x 2 x 1 inch
Recharge :
USB Charging
Package Contents:
1 x Laser Measure :
1 x Carry bag :
1 x User Manual :
1 x USB cable :
1 x Reflector :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.