• Обновено
10 Парчиња Од Шестоаголни Шипки Вратило, 4102 Серија Φ8mm Шестоаголни Шипки Вратило, 40-110mm, се Вози Вратило Додатоци За Интелигентни Роботи(4102-0008-0070)

10 Парчиња Од Шестоаголни Шипки Вратило, 4102 Серија Φ8mm Шестоаголни Шипки Вратило, 40-110mm, се Вози Вратило

Оценката:
DEN 614.16

Тековен
Во магацинот.

РАЗЛИЧНИ ДОЛЖИНИ : Постојат различни должини 40-110mm за да изберете од, или можете да користите метална сечење нож за да се намали за да ја должината што треба.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ : шестоаголни шипки окно е направен од нерѓосувачки челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност.СОРАБОТУВАМЕ СО : шестоаголни шипки окно може да се користи со други робот делови и додатоци, и тоа може да се користи со шестоаголни дупки.ШЕСТОАГОЛНИ ШИПКИ ВРАТИЛО На : шестоаголни шипки окно е совршена комбинација на еден круг бунари со дијаметар од 8мм и хексагонални со авион проред на 7mm.Тоа има предности на две шахти : тркалезна вратило и хексагонална вратило.Поле НА ПРИМЕНА : Користи како се вози во окното додаток за интелигентни роботи, и исто така погоден за струг опрема и инженеринг на опрема.Спецификација : Предмет Тип : Хексадецимален Род Бар Вратило Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Употреба : се Користи како се вози во окното додаток за интелигентни роботи, и исто така погоден за струг опрема и инженеринг на опрема Пакет Листата : 10 x Хексадецимален Род Бар Вратило Забелешка : 1. Натпреварот за дизајн на големината кога го користите. 2. Кога сечење на дизајн големина од себе, работат под стручно водство за да се осигура безбедноста.

Параметри на производот

Item Type:
Hex Rod Bar Shaft 
Material:
Stainless Steel
Uses:
Used as a drive shaft accessory for intelligent robots, and also suitable for lathe equipment and engineering equipment
Package List:
10 x Hex Rod Bar Shaft  :
Note:
1. Match the design size when using. :
2. When cutting the design size by yourself, operate under professional guidance to ensure safety :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.