• Обновено
Функционална Сигнал Генератор, 1HZ-500KHZ ДДС Функција Генератори со Кабелот за Напојување за Коло Тестирање Depuration за Пулсот Одговор Тестирање

Функционална Сигнал Генератор, 1HZ-500KHZ ДДС Функција Генератори со Кабелот за Напојување за Коло Тестирање

Оценката:
DEN 1636.80

Тековен
Во магацинот.

Мали димензии и лесен, удобен за носење и да го користите во секое време, многу удобен и практичен.Тоа може да се напојува со адаптер или литиум батерија, лесно и практично да ги користат и да работат.Квадратен бран излез, погоден за oscilloscope attenuator и сонда пулсот функција на вредноста.Се користи во врска со oscilloscope, тоа може да се користи за тестирање и дебагирање на електронски кола на засилувачи, фреквенциски и тестирање на карактеристики и пулсот одговор мерки.Таа има добра прецизност и фреквенција стабилност, погоден за oscilloscope скенирање време фактор калибрација.Предмет тип : ДДС функционална сигнал генератор.Материјал : PBT Модел : FG-100 Главниот Излез Бранови : синусен облик и Квадратен Бран,Триаголник Бран,Sawtooth Бран Max Излез Амплитуда : ±10 Vpp (без оптоварување) Излезна Отпорност : 50Ω±10% DC biass : ± 10 V (без оптоварување) Екран : LCD 1602 фрекфенција опсег : синусен облик : 1 Hz-500 KHz Квадратен бран : 1 Hz-20k Hz (ефективен опсег) Триаголник бран : 1 Hz-20 KHz (ефективен опсег) Sawtooth бран : 1 Hz-20k Hz (ефективен опсег) Резолуција : 1 Hz Напојување : DC 3.5-10 V Цел : Сигнал Генератор.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.