• Обновено
AEMC - 2126.37 ML912 Едноставна Logger II, Две-Канал TRMS MiniFlex, 1000A AC Влезен Опсег

AEMC - 2126.37 ML912 Едноставна Logger II, Две-Канал TRMS MiniFlex, 1000A AC Влезен Опсег

Оценката:
DEN 16621.20

Тековен
Во магацинот.

Две составен Mini Flex флексибилни тековната сонди мерка од 0.5 А до 1000 A.Програмабилни складирање курс од 8 секоја секунда да 1 секој ден. 3 Корисникот избор складирање режими.Продавници до 240000 мерења во non-volatile memory (меморија). 5 LED Индикатори брзо и јасно се прикаже logger статус.Едноставно Logger II е две канал AC струја снимање уред се напојува со две алкални батерии.Тоа вклучува два корисник избор на мерење се движи од 0 до 100 Засилувачи и од 0 до 1000 Засилувачи.Линија следење се врши како што 64 примероци во текот на една линија циклус се преземат.Фреквенција на следење се врши преку спектар на +/-2 Hz околу номиналниот линија фреквенција (50 или 60 Hz).Хармонично мерења се пресметува од овие 64 примероци (достапни во Data View).Едноставно Logger II продавници TRMS вредности на кориснички програмабилни стапки до осум пати во секунда.TRMS пресметки се врши на една линија циклус.Аналогни информации за внесување на е земаат мостри и претворање на дигитален сигнал.Овој дигитален сигнал е обработени и зачувани заедно со скала и информациите за времето.На optically изолирани Universal Serial Bus (USB) порта обезбедува за трансфер на податоци од инструментот во внатрешната меморија на компјутерот за анализа.Точност (50/60 Hz) : 0 да 1А неодреден 1 до 100 A : +/-(1 проценти на Читање + 0.5 A). Од 0 до 5 A наведено, 5 до 1000 A : +/- (1 проценти на Читање + 1А).Складирање го оценувате : Програмабилни од 125ms за 1 ден.Снимањето должина : 15 минути до 8 недели, програмабилни со користење на Податоци Видите.Комуникација : USB 2.0 optically изолирани.На животниот век на батеријата : 100 часот.за да го >45 дена (зависи складирање го оценувате/снимање должина).Сензор/кабел должина : Сензор : 6" (152mm)/кабел : 6 ft (2м).Вибрации : IEC 68-2-6 (1.5 мм, 10 до 55 Hz).Шок : IEC 68-2-27 (30 G).Пад : IEC 68-2-32 (1m).Температурата на работа : 14 степен на 122 степен F (-10 степен до 50 степен C).Температура на чување : -4 до 140 степен F (-20 до 60 степен C).Релативна влажност : До 85 проценти на 95 степен F (35 степен C), Не-кондензирање.Надморска височина : 2000m.Безбедност оценка : EN61010-1; 600 V CAT III; 300 V CAT IV; Загадување на степен 2. Заштита степен : IP40. Електро-магнетната компатибилност : EN 61326-1; 07/1997 (+A1 10/1998, +А2 09/2001, +A3 05/2004).Мерки 2-3/4" ширина од 4-15/16" висина од 1-17/64" длабочина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.