• Обновено
Биде Светлина Матрицата со StudioR12 | Христијанскиот Библијата Стих Матеј 5:14 | Script Farmhouse Вера Оркестарот | Обновливи Mylar Template | DIY Дома Изработката Подарок | Наслика на Др?

Биде Светлина Матрицата со StudioR12 | Христијанскиот Библијата Стих Матеј 5:14 | Script Farmhouse Вера Оркестарот

Оценката:
DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

СТИЛ : Лесно да се создаде совршен додатоци да се направи вашиот дом ДОМА Одлична за Подароци или Емисии.ЦЕЛ : Занает вашиот начин - Stencils направи детали брз Секој проект е Убава Работа на Уметноста.ОДБЕРЕТЕ ја ВАШАТА ГОЛЕМИНА : Уживајте сликарство проекти од мал за да X-large - го Прослават вашиот индивидуален стил.СТРЕС-СЛОБОДЕН : Stencils направи создавање дома декор лесно & прифатлива - Уживајте безгрижно изработката.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Прецизност ласерски-сечење, 7-мили mylar stencils се издржлив и лесен за чистење.Биде Светлина Матрицата - вера инспириран збор матрицата од страна на нашите локални уметници!Лесен за употреба & повторна употреба - брзо, совршен писма & дизајни во секое време!Од занаетите да колачи, ѕидови за свадби - подигнете вашиот креативен потенцијал со stencils!Слој, ембос, ревитализира, реконструирам, & се истражуваат на целиот нов свет на уметничко изразување!Велат дека тоа со знак, џез до весник, да го персонализирате на излет, додадете талент за мебел, и многу повеќе.Направени од ласерски-намалување на проѕирен 7 мили Mylar (BOPET) пластика.Супериорен во однос на винил - трајни, не-токсични, хемиски отпорни, & храна безбедно.Користат одново и одново со соодветна грижа & чистење.Сапун и вода расчистување.Не-лепило, лесен за позиција за не-хаос користете & складирање.Нашите stencils се создадени со нега во нашата продавница во Охајо, од страна на тим кој е за изработка на најдобро stencils некогаш сте се користи.Ако сакате начин да се создадат проекти кои ќе ги импресионира, без да потрошите часови за досадни следење и рака-грчеви напорна работа, тогаш stencils се за вас!Про Stenciling Совети : Користете сликар е лента да се обезбеди или off маска области на дизајн За acrylics или други влажни медиуми, се отстрани вишокот од четка или апликатори кога вчитување.Се применуваат медиуми во повеќе слоеви, како dryly што е можно за да се спречи крварат-под.За димензионални медиуми (јас.e.пасти, frostings за торти & cookies), се применуваат со форумот шпатула или палета нож.Отстрани матрицата со кревање исправен нагоре.Матрицата Care & Мерки на претпазливост : Миење со сапун и топла вода веднаш по употребата.Се мијат пред употреба со храна или козметика.Не користите со амонијак-основа средства за чистење, како што тоа може да ја оштети матрицата.Не се изложуваат на прекумерна топлина или во пламен.Родителски надзор охрабруваат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.