• Обновено
Whatman 1823-110 Стакло Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.7 Micron, 2.2 s/100mL Проток, Одделение GF/D, 11.0 cm Дијаметар (Пакување од 25)

Whatman 1823-110 Стакло Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.7 Micron, 2.2 s/100mL Проток, Одделение GF/D,

Оценката:
DEN 1514.40

Тековен
Во магацинот.

Стакло микрофибер филтер; Задржување : 2.7 µm Дијаметар : 11.0 cm.Одделение GF/D кругови; 110mm.Побрзо во проток и целокупната филтрација брзина од целулоза филтер.Дизајниран како мембрана prefilter и е достапен во големини за да одговара на повеќето носители.Ќе се обезбедуваат добра заштита за фино retentive мембрани.На Whatman GF/D стакло микрофибер филтер е значително побрзо во проток и целокупната филтрација брзина од Целулоза филтер трудови на слични честички задржување.Филтерот е дебел и следствено на тоа, се покажува висок вчитување капацитет.Дизајниран како мембрана prefilter и е достапен во големини за да одговара на повеќето носители.GF/D ќе обезбедуваат добра заштита за фино retentive мембрани.Може да се користи во комбинација со GF/Б да се обезбеди многу ефикасно оценување на prefilter заштита за мембрани.Задржување : 2.7 µm.Дијаметар : 11.0 cm. 25/Пакет.Whatman # : 1823-110.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.