• Обновено
Германски Светлина Производи GLP Streamer Дуо Контрола Комплет, со 2 x USB-C LED Видео Светла за веб Камера & Стриминг, Dimmable, 1900-5600K, Локалните & Remote Control (Mac/PC). Случај c/w 2 x Tripod, & USB-C

Германски Светлина Производи GLP Streamer Дуо Контрола Комплет, со 2 x USB-C LED Видео Светла за веб Камера

Оценката:
DEN 5279.76

Тековен
Во магацинот.

Двојно тела пакет за повеќе светлина контрола.Интернет базирани далечински управувач, преку бесплатен Стан.Преносни и стабилна конструкција.Променлива Боја Температура.Приклучок директно во USB-C извор, нема потреба од дополнително напојување.Светла Излез 392 Лукс @ 18" (0.5 m).Променлива топло да се излади боја за контрола на температурата (1,900 – 5,600 К).Црн прав обложен метал алуминиум домување.Прилагодливи мазна линеарна затемнување контрола 0 – 100% со светли дури и излез. 90+ CRI за убава излез за сите различни видови на skintones.Да креирате сопствени тактики лесно и далечинско.Интернет базирани далечинска контрола на Streamer.Разновиден прибор за опремување на приспособливоста за користење на било која површина.Прилагодлива висина 12" Tripod со pivoting топката-заеднички главата.За оние кои сакаат целосна контрола на својата слика, Streamer стан обезбедува за осум осветлување мемории кои ви овозможи да се употреби точната слика што сакате.Изостри вашата карактеристики за одлучувачка моќ, разлабавете ги за крајна убедување, и други поставки во меѓувреме, во зависност од сликата што сакате да ја проект.Покрај тоа, вистинската боја и прилагодувања ви овозможуваат да одговара на тонот на вашата кожа, боја на очите, и облека, да се осигура дека ќе секогаш да изгледа вашиот најдобар.За оние кои сакаат целосна контрола на својата слика, Streamer стан обезбедува за осум осветлување мемории кои ви овозможи да се употреби точната слика што сакате.Изостри вашата карактеристики за одлучувачка моќ, разлабавете ги за крајна убедување, и други поставки во меѓувреме, во зависност од сликата што сакате да ја проект.Покрај тоа, вистинската боја и прилагодувања ви овозможуваат да одговара на тонот на вашата кожа, боја на очите, и облека, да се осигура дека ќе секогаш да изгледа вашиот најдобар.Од 1994 германски Светлина Производи (GLP) е предвидено иновативни осветлување решенија за забавната индустрија.Речиси секој наградуван уметник е на едно време или на друг се осветлени со GLP производ.Тоа е зошто GLP е возбуден за да се воведе Streamer, обезбедување ист квалитет осветлување производи innovatively дизајниран да карактеристика сте во најдобро можно светло за денес е видео стриминг светот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.