• Обновено
Nikon C-PL1L Лизга-во 52mm Кружни Поларизирана Филтер

Nikon C-PL1L Лизга-во 52mm Кружни Поларизирана Филтер

Оценката:
DEN 6456.00

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Земја на Потекло : Јапонија.Пакет должина : 4.57".Пакет ширина : 4.41".Пакет висина : 1.34".Светлосните зраци кои се рефлектираат стане поларизирана.Поларизирана филтри се користат за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата.Тие може да се отстранат несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло и исто така наситен бои обезбедување на подобар контраст.Ефектот може да се види преку пронаоѓачот на изглед и да се менуваат со ротирачки за филтер.Филтерот фактор варира во зависност на тоа како филтер се ротира и нејзината ориентација на сонцето.Филтер фактор е меѓу 2.3 и 2.8 (прибл. +1.3 прекинува).Ова е една капка во кружни поларизирана филтер за следниве Nikon леќи : AF-S 300/2.8 D, AF-S 500/4 D, AF-S 600/4 D, AF-S 200-400/4 G и ЕД 400/2.8 S (Nikon Мачка#1499).Овој филтер е надворешно rotatable.Кружни polarizers се специјално дизајнирани за употреба со авто-фокус SLR фото апарати (Тие исто така, ќе работат за прирачник системи без проблеми).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.