• Обновено
Дрвени Салата Сервер Сет (Лажица + Вилушка) италијански Маслиново Дрво, рачно изработени во Албанија. 8.27 Инчи - SkandWood

Дрвени Салата Сервер Сет (Лажица + Вилушка) италијански Маслиново Дрво, рачно изработени во Албанија. 8.27

Оценката:
DEN 559.20

Тековен
Во магацинот.

(Цената е за една лажица + една вилушка) Криви Салата Сервер - Големина ≈ 21 см / 8.27" - Тежина ≈ 56 гр / 1.97 оз.Превозот од Албанија користење на Воздухопловната не-следи превозот услуга.Рачно изработени од италијански маслиново дрво, светот е најдобро.Бидејќи тие се изработени од природни дрво, боите можат да се разликуваат многу - секој објект замислен е уникатен.За чистење и миење на маслиново дрво прибор, направете го тоа само од страна на страна, со топла вода и сапун.Не се стави во машина за миење на садови и обидете се да не ги споделите со нив го потопувајте во вода.Масло нив редовно користење на сончогледово масло или минерални масла (храна одделение), од страна на триење ги со кујнски крпа.Ова ќе го спречи на дрво од сушење и тоа ќе ви донесе жито врати во живот. ○ Сите наши Skand Wood производи се рачно изработени во Албанија, со користење на италијански маслиново дрво, светот е најдобро.○ Обично тоа треба цела 12-21 дена за да стигнат до САД ○ Подарок Пораката ќе се ракописниот на разгледница со поглед од Албанија. (бесплатно)○ 19 причини зошто ние го сакаме и да го изберат за да го користите само маслиново дрво : не апсорбира течности, лош мирис или бои - бактериите може да навлезат во дрво - е ароматични и мириса прекрасно - е 100% еколошки - доколку се користи правилно, не ја загадуваат - има извонреден енергетска рамнотежа - е совршен во кујната - има стариот свет шарм - секое парче е уникатна - е 100% рачно изработени - е жив материјал - е многу декоративни - е biodegradable - изгледа убава - трае цел живот - е еколошко - е многу солидна - тоа дише - што е топло. ○ Ние не бродот на следниве земји : Албанија, Ерменија, Република Азербејџан, Белорусија, Еритреја, Ирак, Либан.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.