• Обновено
Ebros Ејми Браун Шума Врба Убаво Самовила Седи На Диви Гигант Печурки Столче Статуа 6 Високи Фантазија Митски Faery Магија Акварел Колекционерски Figurine

Ebros Ејми Браун Шума Врба Убаво Самовила Седи На Диви Гигант Печурки Столче Статуа 6 Високи Фантазија Митски

Оценката:
DEN 1936.80

Тековен
Во магацинот.

Оваа Прекрасна Убаво Самовила Статуата е направен од polyresin, рачно насликани и полиран поединечно.Оваа Прекрасна Убаво Самовила Статуа мерки околу 6 1/8" високи, 4 3/4" широк и 3 1/2" длабоко.Што прекрасен ремек-дело, на сликата погоре од умот на Ејми Браун.Фантазијата watercolorist Ејми Браун зема нејзиниот гледачите да е маѓепсана земјиште исполнет со разиграни самовили, готски убавини и whimsical змејови.Секој wonderous сликарство има мистична приказна за раскажување, и тоа е лесно да се изгуби во рамките на богата текстури и живописни детали од нејзиниот работи.Оваа убава самовила име "Убаво" седи на диви гигант печурки столче со раката под нејзината брадата како таа насмевки gorgeously.Нејзините крилја се шират за коса, убаво облечен со орнаменти.Таа ги носи животот и радоста на Erathian Шума.Фантазијата watercolorist Ејми Браун зема нејзиниот гледачите да е маѓепсана земјиште исполнет со разиграни самовили, готски убавини и whimsical змејови.Секој wonderous сликарство има мистична приказна за раскажување, и тоа е лесно да се изгуби во рамките на богата текстури и живописни детали од нејзиниот работи.Роден во 1972 година, Браун почна цртање на многу рана возраст.Таа првенствено е само-предава уметник, и добила започнете сликарство самовили додека работел како сопствен framer.Нејзината работа соблече откако нејзиниот сопруг ја стави нејзината работа во мали веб галерија која порасна и стана познат.Ејми дистрибуира својот омајувачки уметнички дела во различни форми, вклучувајќи : печатени, оригинали, картички, налепници, календари, книги, фигурини и повеќе.На прашањето за потеклото на нејзината страст, таа рече, "јас никогаш не бил еден од оние деца кои daydreamed на растечкиот да стане уметник.Јас само се ПРЕТПОСТАВУВА дека е она што ќе биде.Таа никогаш не беше прашањето " дали сакам да се биде уметник?'.Често има денови кога навистина не сакате да се наслика, јас ТРЕБА да се наслика.Поривот да се создаде речиси диви, кои живеат лице заробени внатре во мене, clawing да избега." Ејми Браун.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.