• Обновено
TenNuoDa CG-01-014 Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто се Користи Модел Додатоци моторното Масло Притисок Сензор Резервни

TenNuoDa CG-01-014 Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто се Користи Модел Додатоци моторното

Оценката:
DEN 1658.40

Тековен
Во магацинот.

Seiko производство : Притисок Трансдуцерот е направен од високо-квалитетен материјал, со висока отпорност на абење, добро влијание цврстина и фрактура грубост, добра стабилност, долг работен век, др., и може да издржи различни работни средини.Прилагодлива : Притисок Трансдуцерот е еден вид на високи перформанси притисок предавателот специјално дизајнирани за сајт со лоша средина.Функција : Притисок Трансдуцерот микро засилувач обработка коло, со шок и влијанието на корозија, висока прецизност, добра стабилност,силна анти-мешање, добра долгорочна стабилност и други карактеристики.Широка Примена : Притисок Трансдуцерот Широко се користат во нафта, хемиски, металургијата, производството на храна и други индустрии притисок, течни ниво на мерење и контрола на процесот. 24-часовна услуга : Ние обезбеди 7-24 круг-часовна служба за корисници.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со нашите производи, ве молиме слободно да ни каже, или ако имате било сопствени барања, ве молиме контактирајте ме премногу!.Функција : 1. Притисокот сензор е строго проверени, и квалификуван, кои се проверуваат и квалификуван од страна на придружните објекти пред да замине на фабриката. 2. Изработени според оригиналната автомобил големина, овој притисок сензор е професионален и прецизен. 3. Притисокот сензор е исклучително направена и има подобра издржливост за да го користите подолго време. 4. На сензор за притисок е лесно да се инсталира и искушеници се секогаш да одберете да ја користите оваа. 5. Со мала тежина и малата големина, на сензорот е лесно да се работи за новите корисници.Спецификација : Предмет Тип : Сензор за Притисок Модел : CG-01-014 Додаток Код : 194-6724 Пакет Листа : 1 x Притисок Сензор 1 x Конектор Забелешка : дел број на производот е 194-6724, која може да се користи ако таа ги исполнува барањата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.