• Обновено
Mandala Занаети Сатен Rattail Кабелот String од Најлон за Кинески Јазол, Macramé, Украси, Накит Одлуки Топла Розова 1mm

Mandala Занаети Сатен Rattail Кабелот String од Најлон за Кинески Јазол, Macramé, Украси, Накит Одлуки Топла

Оценката:
DEN 263.76

Тековен
Во магацинот.

Круг rattail сатен мозок направени од најлон; Живописни бои, colorfast, и не бледнее, Не-водат, трајни, и цврсти; Свиленкаста и сјајна; Меки и супер malleable; Лесно да го исечете и да работат со.Одлично за knotting, macramé, изработка на накит, превез кроење, шише за завиткување, корист за завиткување, плетење, beading, провира, ткаење, алкохол, Kumihimo, soutache, scrapbooking, и DIY изработката.Премиум bugtail сатен мозок да се направи сон catchers, tassels, drawstring кеси за коса, украси, накит, Кинески среќа јазли, нишка kabbalah нараквици, пријателство нараквици, pendant ѓердани, malas, lanyards, и подароци.Во согласност дебелина и континуирана должина; најголемиот Дел потрошен материјал; се Тркалаат должина : 100 метри; Дебелина : 2mm; Компатибилен со повеќето накит наоди и монистра со големи дупки како пони монистра.Направени од премиум најлон materiel.Свиленкаста, сјајна и мека.Живописни бои, colorfast, и не бледнее.Не-водат, трајни, и здрав.Лесно да се намали работата со; Топлина лечи.Кинески Knotting.Macramé.Сон-catcher одлуки.Накит одлуки.Kumihimo плетење.Soutache изработката.Се создаде tassels.Бележник.Изградба на drawstring кеси.Плетенка на косата и да се создаде косата орнаменти.Трим перници и перничиња.String lanyards.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.