• Обновено
TenNuoDa TOSD-04-108 Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто се Користи Модел Додатоци Притисок Сензор Резервни за E320d Багер Додатоци

TenNuoDa TOSD-04-108 Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто се Користи Модел Додатоци Притисок

Оценката:
DEN 1329.60

Тековен
Во магацинот.

Seiko производство : Притисок Трансдуцерот е направен од високо-квалитетен материјал, со висока отпорност на абење, добро влијание цврстина и фрактура грубост, добра стабилност, долг работен век, др., и може да издржи различни работни средини.Прилагодлива : Притисок Трансдуцерот е еден вид на високи перформанси притисок предавателот специјално дизајнирани за сајт со лоша средина.Функција : Притисок Трансдуцерот микро засилувач обработка коло, со шок и влијанието на корозија, висока прецизност, добра стабилност,силна анти-мешање, добра долгорочна стабилност и други карактеристики.Широка Примена : Притисок Трансдуцерот Широко се користат во нафта, хемиски, металургијата, производството на храна и други индустрии притисок, течни ниво на мерење и контрола на процесот. 24-часовна услуга : Ние обезбеди 7-24 круг-часовна служба за корисници.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со нашите производи, ве молиме слободно да ни каже, или ако имате било сопствени барања, ве молиме контактирајте ме премногу!.Функција : 1. Притисок сензор со ОЕМ број 309-5769, погоден за E320 D багер додатоци. 2. Притисокот сензор може да се користи за замена на оштетени или стари делови за одржување на најдобри перформанси на багер. 3. Со одлична сензитивност и висока сигурност, изработка на работа на багер повеќе точни и побезбедно. 4. Сензорот е направен од избраните материјали, цврсти и издржливи, без честа замена. 5. Мал и компактен, лесен за носење и чување, како и инсталација не заземаат простор.Спецификација : Предмет Тип : Сензор за Притисок Модел : TOSD-04-108 ОЕМ Број : 309-5769 Цел : Погоден за E320 D багер додатоци Пакет Листа : 1 x Притисок Сензор.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.