• Обновено
Pokin Thermocouple Замена за Desa ЛП Грејач 098514-01 098514-02

Pokin Thermocouple Замена за Desa ЛП Грејач 098514-01 098514-02

Оценката:
DEN 220.56

Тековен
Во магацинот.

THERMOCOUPLE 39" ДОЛГО ЗАМЕНУВА ДЕЛ DESA БРОЈ 098514-01. Исто така се продаваат како : 098514-01,09851401,098514 01, 71-031-1020, 710311020,71 031 1020, lowes ТЦ, 25097,ТЦ,.На 098514-01 Thermocouple ќе одговара на следните Удобност Сјај Пропустливи-Слободен ѕид грејач модел броеви : CGCF26 T, CGCF26 TNA, CGCF26 TP, CGCF26 TPA, CGN6, CGN6 L, CGN6 LA, CGN10, CGN10 A, CGN10 L, CGN10 LA, CGN10 R, CGN10 RL, CGN10 RLA, CGN10 T, CGN10 TL, CGN10 TLA, CGN12, CGN12 A, Шарм Сјај, CGL250 TE-C Серија Грејачи.На 098514-01 Thermocouple ќе одговара на следните Сино-Пламен Пропустливи-Слободен Природен Гас Бојлер ѕид грејач модел броеви : CGN18, CGN18 A, CGN18 B, CGN18 C, CGN18 T, CGN18 TA, CGN18 TB.Pro Com и Cedar Риџ Единици : SSN18 TB, SSL18 TB, MD200 TBE, CGD280 TA, CGD280 ТА.На 098514-01 Thermocouple ќе одговара на следните Удобност Сјај Пропустливи-Слободен Природен Гас Компактен Камин модел броеви : CGN18 TLB, CGN18 TL, CGN20 CGN20 L CGN20 B CGN20 LB CGN20 T CGN20 TL CGN20 TB CGN20 TLB CGN28 T CGN28 TA CGN28 TB CGN30 CGN30 C CGN30 D CGN30 T CGN30 TL CGN30 TB CGN30 TLB CGP6 CGP6 L CGPGLA CGP10 CGP10 L CGP10 LA CGP10 R CGP10 RL CGP10 RLA CGP10 T, CGP10 TL CGP10 TLA CGP11 CGP11 A CRP16 T CGP18 CGP18 A CGP18 B CGP18 C CGP18 T CGP18 TA CGP18 TB CGP18 TBL CGP18 TL CGP20 CGP20 L CGP20 B CGP20 LB CGP20 T CGP20 TL CGP20 TB CGP20 T Инсталирање 098514-01 и други слични thermocouple колекции. 1. Пак гас за да го исклучите апаратот. 2. Отстрани преден панел од грејач со отстранување на завртки држи преден панел на кабинетот. 3. Отстрани thermocouple жица од гас вентил база со вртење ?tting контра стрелките на часовникот со 5/16" клуч (видете Слика 1). 4. Лоцирање на пилот собранието и со Филипс шрафцигер, отстранување елемент има заградата за thermocouple и igniter (видете Слика 2). 5. Отстрани thermocouple и да го замени со нов thermocouple. 6. Заменете заградата и заострување на завртка. 7. Прст стегне thermocouple жица ?tting на база на гас вентили.Со 5/16" клуч, пак ?tting 1/4 пак насока на стрелките на часовникот. 8. Заменете предниот панел на грејач. 9. Пак гас на апаратот.САМО КВАЛИФИКУВАН СЕРВИСЕН ПЕРСОНАЛ ТРЕБА ДА СЕ ОБИДЕ ДА ГО ПОПРАВИ ГАС ОПРЕМА.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.