• Обновено
Eaton CH260 Plug-На Гората Тип CH Коло Прекинато 2-Пол 60 Amp 120/240 Volt AC

Eaton CH260 Plug-На Гората Тип CH Коло Прекинато 2-Пол 60 Amp 120/240 Volt AC

Оценката:
DEN 883.20

Тековен
Во магацинот.

Примарна функција на коло прекинато е да се заштити жица од прегревање (overload) и отстранување на струи (краток спој).Amperage оценка : 60 Amp.Двојно пол прекинувач.Патувања во позиција off.За употреба во вид CH оптоварување центри само.Eaton обезбедува производи и услуги решенија за нова станбена изградба за едно семејство и мулти-семејство домови, како и надградби и замена на постојните домови.На Eaton 60 Amp Двојно-Скок Тип CH Замена Коло Прекинато е дизајниран за да ги заштити куќата жици од прегревање или предизвикување краток спој.Eaton нуди CH 3/4 во.прекинувачи со термо-магнетни патување крива што се избегнува непријатност вкусовите на блага overloads додека реагира речиси моментално до тешки, кратки-коло услови.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.