• Обновено
Дигитални Illuminance Метар, Дигитални Светлина Метар Преносни за Enginner за Фабрика за Лабораториски

Дигитални Illuminance Метар, Дигитални Светлина Метар Преносни за Enginner за Фабрика за Лабораториски

Оценката:
DEN 1542.96

Тековен
Во магацинот.

Голем опсег, до 200.000 LX, која може да се реши со мерење потребни во секојдневниот живот и работа.LCD екран, јасни слики, поддржува една екранот за да се прикажат два вида на податоци, температура и illuminance, погодно за снимање.Опремен со четири функции за мерење на тековна вредност, максимална вредност, минималната вредност и разликата на illuminance и температура.Два начини на автоматско складирање и упатство за чување, слободни да изберат според различни потреби.На оддалеченост од телото и на сондата го прави мерењето повеќе пригоден, повеќе агли, и секоја сцена може да биде лесно да се адаптира.Функција : 1. Голем опсег, до 200.000 LX, која може да се реши со мерење потребни во секојдневниот живот и work2. Опремен со четири функции за мерење на тековна вредност, максимална вредност, минималната вредност и разликата на illuminance и temperature3. LCD екран, јасни слики, поддржува една екранот за да се прикажат два вида на податоци, температура и illuminance, погодно за recording4. Два начини на автоматско складирање и упатство за чување, слободни да изберат според различни needs5. На оддалеченост од телото и на сондата го прави мерењето повеќе пригоден, повеќе агли, и секоја сцена лесно може да се adapted How да се Користат : 1 : Отворете го поклопецот на батеријата на illuminance meter2 : Инсталирајте го battery3 : Притиснете го копчето и движете го приемникот како блиски, како е можно да се мери извор на светлина (менувачот е автоматски поставена во согласност со извор на светлина)4 : Според копчиња на панелот РАЗ (разлика), REC (снимање), итн., одберете според мерење requirements Specification : Предмет Тип : Светло Meter Model : 1030 Material : ABSBattery : 3 x 1.5 V AAA (батерија, не се вклучени) Користи : дневна светлина мерења на локации, индустриски погон осветлување мерење, фаза осветлување мерење, затворен осветлување мерење Осветлување сонда Силикон диоди Осветлување опсег 0~200,000 Lx(0~2000 Fc),поделени во четири брзини Опрема Опрема спектар Минимална резолуција точноста X1 0.0~199.9 LX 0.1 LX ±3%rdg+5dgts X10 20.0 x 10~199.9 x 10 LX 1 LX ±3%rdg+10dgts X100 20.0 x 100~199.9 x 100 LX 10 LX ±4%rdg+10dgts X1000 20.0 x 1000~199.9 x 1000 LX 100 LX ±.

Параметри на производот

Item Type:
 Light Meter
Model:
1030
Material:
ABS
Battery:
3 x 1.5V AAA (battery not included)
Uses:
daily lighting measurement, industrial plant lighting measurement, stage lighting measurement, indoor lighting measurement
Lighting probe Silicon diode Illumination range 0~200,000Lx(0~2000Fc), :
divided into four gears Gear Gear range Minimum resolution accuracy X1 0.0~199.9LX 0.1LX ±3%rdg+5dgts X10 20.0 x 10~199.9 x 10LX 1LX ±3%rdg+10dgts X100 20.0 x 100~199.9 x 100LX 10LX ±4%rdg+10dgts X1000 20.0 x 1000~199.9 x 1000LX 100LX ± :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.