• Обновено
LUOHAIMEI 51124 Удар Топката Имајќи 120x155x25mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката Лежишта со Жлеб Raceway 8124 Топката-Имајќи

LUOHAIMEI 51124 Удар Топката Имајќи 120x155x25mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката Лежишта со Жлеб Raceway 8124

Оценката:
DEN 2184.24

Тековен
Во магацинот.

Предмет : 51124; Имајќи Тип : со жлеб raceway.Создаден Кол (d) : 120 mm; Надворешниот Кол (д1) : 155 mm; Радиус (мин) (r) : 1. Статички Товар Рејтингот(Кор) : 288000 N; Динамика на Оптоварување(Cr) : 84500 N. Висина (Т) : 25 mm; Понесе Кол.Дозвола (Д1) : 122 мм; Надворешниот Кол.Пилот (D) : 155 mm.Тежина : 1180 g; Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР.Број на модел : 51124 Torque Капацитет : 120*155*25mm Surface Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Structure : Длабоко Groove THRUST ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.