• Обновено
hand2mind Blue Пластика База Десет Блокови Комплетен Сет, Место Вредност Блокови, Сметајќи Коцки за Деца Математика, База 10 Математика Manipulatives за Децата, Градинка Homeschool Ре

hand2mind Blue Пластика База Десет Блокови Комплетен Сет, Место Вредност Блокови, Сметајќи Коцки за Деца Математика,

Оценката:
DEN 2638.80

Тековен
Во магацинот.

БАЗА ДЕСЕТ БЛОКОВИ ЗА МАТЕМАТИКА : Обезбедува деца со забава, рацете на начин да се научи место вредност, број концепти, број смисла, децимали, логично размислување, работење, мерења, покрај тоа, одземање, модел место, и модел regrouping.МЕСТО ВРЕДНОСТ MANIPULATIVES : База Десет блокови им помогне на студентите да ги развијат математички концепти како прилог и одземање, како и множење и поделба вештини, сите во однос на местото вредност концепти.ШАЛТЕРИ ЗА ДЕЦА МАТЕМАТИКА : База десет блок доаѓа во различни форми и големини за да се направи полесно да се смета со место вредност.На база десет единици претставува нумеричка 1, прачки претставуваат бројот 10, станови претставуваат бројот 100, и на коцка е бројот 1,000. Најголем ДЕЛ ОД ГРАДИНКА HOMESCHOOL предметната ПРОГРАМА : Како вашиот млад студент преоѓа во хибридни и homeschool учење, нашата база десет блокови се совршен начин да го дополни своето образование дома.УЧИЛИШТЕ ESSENTIALS ЗА ГРАДИНКА МАТЕМАТИКА : Како вашиот малку еден започнува нивното училиште патување, база десет блокови се императив за зајакнување на почетокот на математички концепти.База десет блокови се рацете на manipulatives кои обезбедуваат деца со забава, рацете на начин да се научи место вредност, број концепти, мерења, децимали, операции, покрај тоа, одземање, модел место, и модел regrouping.Оваа база десет блок поставите има доволно материјали за поддршка на 20-24 студентите.База десет блокови доаѓа во различна форма и големина за подобро место вредност разбирање, овозможувајќи им на студентите да се разликува број вредности.Вклучува 400 единици, 200 прачки, 40 станови, 4 коцки, 25 душеци, база десет ревидирано издание активност книга, и две садовите за складирање.База десет блокови се направени од високо квалитетни пластични, тие се лесно да се чисти и обновливи.Единица мерки 1 cm, род мерки 1 х 1 cm x 10 cm, рамни мерки 1 cm x 10 cm x 10 cm, и коцка мерки за 10 cm.За над 50 години, hand2mind има охрабруваат рацете на учење и откривање, возење подлабоко разбирање и помагање на децата отклучување на нивниот целосен потенцијал.Hand2mind специјализира во математика manipulatives дизајниран да им помогне на учениците да научат од тоа.Особено место вредност, hand2mind материјали место вредност manipulatives како база десет блокови и место вредност дискови за да им помогне на децата да одговорат на илјадници, стотици, децимали и повеќе!Од почетокот математика за основно училиште математика, hand2mind ви се опфатени со производи наменети за подобрување на учењето во училницата и на светот околу нас.Преку рацете на истражување и откривање ние се стремиме да најде нови начини да ги поттикне студентите по математика пракса, писменост активности, МАТИЧНИ образование и повеќе!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.