• Обновено
Тјунер Приемник, Дигитален Тјунер Приемник, UHF VHF РТЛ-SDR USB Напојува за Радио Сигнал Дебагирање

Тјунер Приемник, Дигитален Тјунер Приемник, UHF VHF РТЛ-SDR USB Напојува за Радио Сигнал Дебагирање

Оценката:
DEN 1401.36

Тековен
Во магацинот.

Широк опсег на фрекфенција,се претвори приемник опфаќа VHF и UHF бендови на 24-1766 MHz.Употреба на RTL2832 U + R820 T2 чипсет со стабилни работни перформанси. 50 ohm текст отпорност,независни антена текст за shortwave и VHF.Напојува со универзален USB.Поддршка примање на владата СУМ, NFM, FM, DSB, USB, LSB и Г.С.HF кратко-бран П-гранка директно земање на мостри,8-битни ADC обезбедува ~50 d B динамички опсег.Функција : 1. Употреба на RTL2832 U + R820 T2 чипсет со стабилни работни перформанси.2. Широк опсег на фрекфенција,се претвори приемник опфаќа VHF и UHF бендови на 24-1766 MHz.3. Поддршка примање на владата СУМ, NFM, FM, DSB, USB, LSB и Г.С.4. HF кратко-бран П-гранка директно земање на мостри,8-битни ADC обезбедува ~50 d B динамички опсег.5. 50 ohm текст отпорност,независни антена текст за shortwave и VHF.Напојува со универзален USB.Спецификација : Предмет Тип : Тјунер Receiver Working Фреквенција : 100 KHz~1766 Mhz Input Отпор : 50 Ohm1 ППМ Температура Компензира Осцилатор (TCXO) Пакет Листа : 1 x Receiver1 x Cord2 x Приклучокот.

Параметри на производот

Item Type:
Tuner Receiver
Working Frequency:
100KHz~1766Mhz
Input Resistance:
50Ohm
1 PPM Temperature Compensated Oscillator (TCXO) :
Package List:
1 x Receiver :
1 x Cord :
2 x Plug :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.