• Обновено
FirstPower Камера Полнење на Батеријата 2-Pack и Двоен USB Полнач за Arlo Ултра, Arlo Ултра 2, Arlo Про 3 и Arlo Про 4 Камери - VMA5400

FirstPower Камера Полнење на Батеријата 2-Pack и Двоен USB Полнач за Arlo Ултра, Arlo Ултра 2, Arlo Про 3 и

Оценката:
DEN 1031.76

Тековен
Во магацинот.

【Квалитет на Батеријата】3.85 V 5200m Ah Батерија Li-Полимер батерија.Дизајниран за Замена Arlo Ултра/Ultra 2/ Pro 3/ Pro 4 батерии.Висок капацитет и квалитет на батеријата може да обезбеди подолг видео време на снимање, одржување на вашата домашна безбедност на сите времиња. 【Стандардна Компатибилност】Овие батерии совршено се вклопуваат за Arlo Ултра, Arlo Ултра 2, Arlo Про 3 и Arlo Про 4 камера, НЕ за Arlo Про 3 Floodlight.Секој батеријата трае до 3-5 месеци, животниот век на батеријата варира врз основа на поставки, употреба & температура. 【Двојна USB LED Полначот】Smart двојна полначот може да наплаќаат 2 батерии истовремено поврзувајќи на кој било USB извор на енергија (како лаптоп, моќ банка, автомобил полнач, итн.), ефикасно заштеда на време на полнење.Можете лесно да знаете вашата батерија на полнење на државата преку LED светло. 【Безбедно Да се Користи】Направени од високо квалитетни материјали, ви помага да го продолжи животот на батеријата и полначот.Преку известување од FCC / CE / Ro HS сертификација, вграден во повеќе заштита (над-полнење, кратки-коло, висока температура, и пренапонска заштита), ефикасно да се избегнат потенцијалните ризици и да обезбеди сеопфатна заштита за вашиот камери. 【Она што Ќе Добиете за】2 x акумулатори (5200m Ah), 1 x USB двојна полнач, 1 x Микро-USB кабел, 1 x Микрофибер крпа за чистење и 24 часовна услуга на клиентите.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со овој производ.Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. 2 x Замена на Батерии. 1 x USB LED Двојна Полнач. 1 x USB Кабел (без приклучок). 1 x Микрофибер Крпа за Чистење. 1 : САМО компатибилни со Arlo Про 3/Pro 4/Ultra/Ultra 2 , НЕ се Компатибилни со други Arlo модели. 2 : ве Молиме целосно наполнете ја батеријата пред секоја употреба. 2 : да се Чува на батеријата & полначот далеку од вода и прекумерна прашина. 3 : Полнење и да се чува на ладно, суво, не-запаливи место. 4 : Децата треба да ја користите батеријата придружени од страна на возрасните. 5 : не расклопување или работат на батеријата, ако е оштетен во било кој начин.

Параметри на производот

Voltage:
3.85V

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.