• Обновено
RUKO 101704 Чекор Вежба, ХСС, Големина 4

RUKO 101704 Чекор Вежба, ХСС, Големина 4

Оценката:
DEN 1068.24

Тековен
Во магацинот.

Оваа издржлива и разноврсна алатка ќе центар, на самото место-вежба, се роди и debur-сите во една мазна, со високи перформанси работен циклус.Дупчење опсег во 12 чекори : 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8".На RUKO Чекор Вежба спирала flute е земјата од цврсти појачани форма, подобро и поостри сечење на работ да се постигне-без burrs.Оптимизиран чип проток штити сечење на рабови и го намалува ладно заварување знаци, своите перформанси и алатка век значително е продолжен.Со поделени точка.На RUKO чекор вежба е идеална алатка за лим со работа.Тоа е погодна за сите стандардни индустриски материјали : nonferrous метал, специјален челик, термопластични, duroplastics како и лим до 1/8" дебелина.Две спирала флејта гарантира мирен работи и висок своите перформанси.Чип тек е оптимизиран, дури и долго, не-кршење чипови ќе биде отстранета лесно и го штити сечење на рабови.Конус го прави полесно да се повлече алатка од материјалот.На бибиси арапски земјата и спирала флејта гарантира мирен работи и висок своите перформанси.Особено чип тек е оптимизиран, па дури и долго, не-кршење чипови ќе биде отстранета лесно.Оптимизиран чип проток штити сечење на рабови и го намалува built-up рабови и ладно заварување марки.На chamfer на основата на конусот прави повлекување на алатка од материјал едноставна кога преку дупчење.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.