• Обновено
Dinazah Grandstand Комфорт Седишта - 500 lb. Номинална Лесни Стадион Чаир со Рачка & Ултра-Поместена Седиште

Dinazah Grandstand Комфорт Седишта - 500 lb. Номинална Лесни Стадион Чаир со Рачка & Ултра-Поместена Седиште

Оценката:
DEN 3198.00

Тековен
Во магацинот.

ИГРА ДЕН СТОЛ : стадион чаир со назад поддршка е лесен; преносни стол со рачка за олеснување на транспортот; bleacher седиште со кука за стабилизирање на дрвени и метални bleachers.УДОБНОСТА ПОМЕСТЕНА СТОЛ : виткање стол за внатрешна и надворешна настани; 3" дебела поместена седиште и поместена назад поддршка до 500 фунти; кат стол за bleachers, клупи или земјата седење.СУПЕРИОРЕН во однос на БЕЗБЕДНОСТА : На bleacher кука обезбедува седиштето на било клупата и гума гази обезбеди дополнителна потпора за да се спречи лизгање за грижете се слободни седишта искуство.Топ Преглед : Игра Промени - ова седиште се чувствува како седам на перница во споредба со седејќи на тешко ладно кошарка bleacher.Јас сум исто така се задоволни што седиште е повисока од други места.Јас може да се види во текот на луѓето додека седи во bleachers.ПРОИЗВОД МЕРЕЊА : Вкупната Големина : 18"W x 14"D x 18"H; Седиште Големина : 18"W x 12"D x 4.5"H; Назад Големина : 13.5"W x 13.5"H; Укината Големина : 18"W x 15.5"D x 6"H. Љубовта на вашиот тим, но мразам оние bleachers?Некогаш се чувствувате како да сте оној кој го доби во нападот кога играта е завршена?Сега има подобар начин!Види играта од удобноста на вашиот Ултра-Поместена Стадион Чаир.Компактен и пренослив виткање стол со вграден-во сметководствената се справи и здрав зафат, овој стадион седиште е најлесниот од ваков вид.Мерење на само 7.6 килограми, оваа неверојатна седиштето може поддршка до 500 фунти за да се приспособат на повеќето корисници.Со своите 3 инчен пена седиште, ќе биде толку удобно ти не ќе сакаат играта да заврши.Ако сте загрижени за безбедноста на оваа поместена стадион чаир карактеристики гумени ленти на дното за да се спречи седиште од лизгање.Вграден-во bleacher кука обезбедува додаде стабилност кога седи на дрвени и метални bleachers и лесно pivots од патот за да седат на земјата.Не ти скокаат нагоре за да навиваат и заборавив сте имале вашиот пијалок или начос во вашата рака?Не се плашете, тоа bleacher стол може да биде место чистат со влажна крпа, за тешки дамки користете растворувач врз основа почиста.Не само заради играта ден, да се земе вашата игра ден стол со вас кога одите кампување, на плажа, и за концерти на отворено.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.