• Обновено
boxtech Аквариум Филтер Медиумите, Porous Нано Медиуми Филтер Медиумите за Sump Резервоарот, Езерце, Риба Резервоарот

boxtech Аквариум Филтер Медиумите, Porous Нано Медиуми Филтер Медиумите за Sump Резервоарот, Езерце, Риба Резервоарот

Оценката:
DEN 719.76

Тековен
Во магацинот.

【Шупливи Desing - Голема Површина】Шупливи дизајн за зголемување на површина.Ефективно подобрување на чистење способност, адсорпција капацитет и бројот на корисните бактерии. 【Саќе Облик Дизајн】Porous површината добро за бактериите да колонизираат.Подобрување на пропустливост на вода и адсорпција капацитет. 【Прочистување на Квалитетот на Водата, да ги Отстраните Чуден Мирис 】Оваа моќна објект може да ги Отстранува Амонијак& Nitrites, Стабилизирање на PH Вредноста, Апсорбира Мириси/Тешки Метали/Токсини, ефикасно апсорбира риба отпадоци и остатоци, обезбедување кристално бистра вода за риби да напредува, а со тоа подобрување на риба имунитет. 【30 КОМПЈУТЕРИ Redusable Аквариум Филтер Медиумите】Тоа може да се чистат и се користи.Усвојување на заштитни пакување, безбедни и не се кршливи. 【Широка Примена】Совршен за слатководни аквариуми.Како аквариум филтер, шахти резервоарот и езера.Пукнатината во парчиња различна големина до вашите потреби.Ја подобрува Квалитетот на Водата и Јасност.Голема површина за подигање на добри нешта.Еднократно, само исплакнете ги повремено и го стави назад во резервоарот.Примена : свежа вода, аквариуми, шахти, aquaculture и езера.Филтер материјал може да се чистат и се користи.Користете заштитни пакување, безбедни и не се кршливи.Отстрани амонијак и нитрат, ги стабилизира PH вредност.Апсорбираат чуден мирис/тешки метали/токсини, ефикасно се апсорбираат риба измет и остатоци.Овој аквариум филтер медиумите служи механичка филтрација за да се фати фини честички и биолошка филтрација за подигање на добри нешта.Ја подобрува Квалитетот на Водата и Clarity Large површина за подигање на добро stuff Reusable, само исплакнете ги повремено и го стави назад во tank Application : свежа вода, аквариуми, шахти, aquaculture и езера.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.