• Обновено
Номад 50-27466 2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Garlock - EPDM, Поддржан од Дијафрагмата & BSP Порти

Номад 50-27466 2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Garlock - EPDM, Поддржан од Дијафрагмата & BSP Порти

Оценката:
DEN 1735.20

Тековен
Во магацинот.

Капка во замена за Wilden AODD пумпи на еквивалент се направи и големина.Воздухот управувано двојно дијафрагмата пумпи се справи со големи материи и slurries.PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на ефикасни клима систем.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Номад 50-27466 2" PWR-FLO AODD Пумпа, од Нерѓосувачки Челик со Garlock - EPDM Поддржан Dipahragms & BSP Пристаништа.На PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на повеќето ефикасни клима систем на располагање.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Слично, како и да се Спореди со Wilden Стандард P Серија на "Про-Flo Вентил Дизајн".Модел : NPF50/SAAA/TGE/ТФ/STF/B/C/X.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.