• Обновено
Extech TL744 Рамен Сечилото Тест Сонда Поставена

Extech TL744 Рамен Сечилото Тест Сонда Поставена

Оценката:
DEN 476.40

Тековен
Во магацинот.

Со цел да се вклопи штекер кутиите на двата краја. 1000 V, 10 A. 0.7 инчи долго со 0.1 инчен рамен совет.Вкупна должина од 4.9 инчи.CAT IV-600 V; CAT III-1000 V.Од Производителот На Extech TL744 Рамен Сечилото Тест Сонда Сет е дизајниран да се вклопуваат во штекер кутиите на двата краја.Тие се 0.7 инчи долг со 0.1 инчен рамен совет.Овие тест сонди имаат вкупна должина од 4.9 инчи.Овој сет е оценет на 1000 V, 10 A, CAT IV-600 C и CAT III-1000 V.Основана во 1970 година, Extech Инструменти е со седиште во Јадрото, Масачусетс, САД, само западниот дел на Бостон.Се признаваат за широчината и длабочината на својот Тест & Мерење нуди и силна дистрибутивната мрежа, Extech беше купена од страна FLIR Системи во ноември 2007 година. Extech Инструменти за' висока вредност, рачни тест инструменти и FLIR-брендирани инфрацрвен термичка imager се продаваат преку мрежата на национален каталог куќи, регионални порибување дистрибутери, интернет, и меѓународниот мајстор дистрибутери.Компанијата стана една од најголемите производители и добавувачи на опрема за тестирање и преносни принтери и Extech Инструменти бренд е ценета во многу индустрии како бренд на choice.ISO 9001 : 2000 заверена од страна на TUV, Extech е завидна репутација е изграден на иновативни производи кои нудат единствена и патентирана дизајни со карактеристики, функции и сигурност по прифатлива цена.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.