• Обновено
YIYIBYUS Стоматолошки Вакуум Формирање на Лиење Машина Поранешниот Molder Топлина Thermoforming Лабораториска Опрема

YIYIBYUS Стоматолошки Вакуум Формирање на Лиење Машина Поранешниот Molder Топлина Thermoforming Лабораториска

Оценката:
DEN 3240.00

Тековен
Во магацинот.

【Технички Податоци】Моќност : 600 W,Формирање големина : 110mm*110mm,Напон : 110 V/60 Hz ± 10%. 【систем за греење】се одликува со симетрична систем за греење, обезбедување униформа на топлината. 【Компатибилност】Компатибилен со сите стоматолошки термопластични. 【прецизност】моторот на вакуум поранешниот е стратешки поставени под неговата перфорирани фаза, која создава директна надолна вшмукување, овозможувајќи голема прецизност. 【Апликација】Decolorization протези формирање и производство,Ортодонтски апарати остане, лак калапи и иверица производство.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме не заборавајте да го исклучите греење се префрлате по користење на машината,поинаку грејач ќе биде изгорена.Карактеристики 1. Тешки-должност вакуум мотор обезбедува прецизни надолна вшмукување. 2. Се одликува со симетрична систем за греење, обезбедување униформа на топлината. 3. Прилагодлив, рѓа-отпорни тело accommodates различни материјали. 4. Погоден за широк спектар на клинички апликации. 5. Не-ротирачки лизгачки рамка прави операција лесно и стрес-слободен. 6. Компатибилен со сите стоматолошки термопластични. 7. Моторот на вакуум поранешниот е стратешки поставени под неговата перфорирани фаза, која создава директна надолна вшмукување, овозможувајќи голема прецизност. 8. Издржливи и user-friendly, машината ќе го издржат години на ригорозни употреба и да се докаже да биде неопходен инструмент за било стоматолошка ординација.Примена Опсег 1. Decolorization протези формирање и производство. 2. Ортодонтски апарати остане, лак калапи и иверица производство. 3. Парадонтална болест, флуор третман и производство на калапи послужавник.4. Привремена трајна основа, стоматолошка грижа за обликување и производство.Технички Податоци Модел : JT-018 Напон : 110 V/60 Hz ± 10% Моќност : 600 W Димензии : 25 × 21 x 30cm Формирање големина : 110mm*110mm Тежина : 6kg Пакет Со Основна единица x 1 кабелот за Напојување x 1 Прирачник x 1.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.