• Обновено
Buna-N Гумени Ленти Без Лепило - 60A - 1/16 Дебела x 1/4 Широк x 10 ft. Долго

Buna-N Гумени Ленти Без Лепило - 60A - 1/16 Дебела x 1/4 Широк x 10 ft. Долго

Оценката:
DEN 511.20

Тековен
Во магацинот.

Облик : Лента; Материјал : Buna-N; Одделение : Стандард; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 1/4"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 607. Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.Овој Производ е Произведен во Кина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.