• Обновено
EKLIND 15103 .050 Инчен Краток Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч (пакување од 25)

EKLIND 15103 .050 Инчен Краток Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч (пакување од 25)

Оценката:
DEN 167.76

Тековен
Во магацинот.

НАПРАВЕН ВО АМЕРИКА - Висок квалитет, Индустриски Одделение Професионални Алатки направени во U S A. Долго Рака=1 66in, Краток Рака=0 53in.EKLIND хексадецимален копчиња (allen клучеви) се користи за да се вози внатрешни хексагонални штекер (allen главата) сврзувачки елементи.ОПТИМАЛНА СИЛА - Овие EKLIND алатки се направени со EKLIND Легиран Челик што е топлина третираат, угасне и зацврстен за оптимална сила, вртежен момент и еластичност за безбедност и прекриена со ' рѓа отпорни заврши.Ги ИСПОЛНУВА ИЛИ го НАДМИНУВА СИТЕ ПРИМЕНЛИВИ СТАНДАРДИ - EKLIND алатки ги исполнуваат или надминуваат стандардните прописи утврдени во ANSI, ASME, Ro HS, ДОФАТ, CA Проп 65 и Дод-Френк Конфликт Минерали Законодавство.EKLIND АЛАТКА КОМПАНИЈА е Америка водечки производител на високо квалитетни, индустриски одделение ален клуч хексадецимален копчиња, направени со гордост во U S, бидејќи 1950 година! На EKLIND 15103 050 Инчен Краток Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч (пакување од 25) ги исполнува повеќето строгите барања на професионални механика, tradespeople, не-го-yourselfers и хобисти.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.