• Обновено
Висока Температура EPDM Гума Лента Без Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 1/4 Широк x 10 ft. Долго

Висока Температура EPDM Гума Лента Без Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 1/4 Широк x 10 ft. Долго

Оценката:
DEN 297.60

Тековен
Во магацинот.

Облик : Лента; Материјал : EPDM ; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/32"; Width : 1/4"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,800 psi; Издолжување : 4.5; Солза Сила : 25 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 300° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BA 612. Овие EPDM гума листови се пероксид излечи за подобрување на силата и температура отпор.EPDM е идеален за употреба на отворено и има одлична отпорност на временските услови.Тоа е особено добро прилагодени за употреба во апликации со пареа и вода.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.