• Обновено
Superbat BNC Кабел 3G/HD SDI Кабел(30cm 75Ω) bnc Машки да се Женски Продолжување Коаксијален Кабел за Камери и Видео Опрема,Поддржува HD-SDI/3G-SDI/4K/8K,SDI Видео Кабел (Директно,1Pcs)

Superbat BNC Кабел 3G/HD SDI Кабел(30cm 75Ω) bnc Машки да се Женски Продолжување Коаксијален Кабел за Камери

Оценката:
DEN 191.76

Тековен
Во магацинот.

Краток BNC кабел / HD-SDI Кабел Должина : 30cm(околу 12").Connector1 : BNC машки (приклучок) Connector1 : BNC Женски (jack) Конектор : Злато позлатен Отпорност : 75 Ohm Кабел : RG179. Овој кабел е идеален за кратко растојание врска уреди.Користете PTFE Изолационен Материјал, Тоа има карактеристики на мала тежина, Добра флексибилност, Висока Температура Отпор, отпорност на корозија.Тоа Бакар диригент и сребро е оближена со оклопна плетенка, Тоа е Добро заштитен, Неколку Сигнал Слабеењето.Поддржани уреди : Поддржува HD-SDI, 3 G-SDI, component, composite, MADI, ЗБОРОТ ЧАСОВНИК, СИНХРОНИЗАЦИЈА, итн.Тоа може да се пренесе до 1080p резолуција за "висок квалитет" HDTV (high definition телевизор).Стандардна дефиниција (некомпресирани) дигитален видео е, исто така, да се пренесува.Компатибилен со било кој уред со SDI излезот, како што се камерата или монитор, обемот.Можете да се поврзете на видео на спречување на криминал опрема помеѓу опрема.Никогаш не се грижите за било безбедносни проблеми.Ние сме сигурни во квалитетот на нашите кабел и волја за да се обезбеди 1 МЕСЕЦИ Замена Гаранција и 100% Гаранција за квалитет.Ако за жал се дефект на една, ве молиме контактирајте го нашиот клиент поддршка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.