• Обновено
Lightdow 420-800mm f/8.3 Прирачник за Зумирање Супер Telephoto Леќа + T Планината Прстен за Canon EOS 80D 90D Бунтовнички T3 T3i T4i T5 T5i T6 T7 T6i T7i SL1 SL2 60D 70D 77D 5D III/5D IV 6D 7D/7D II Камера (Бела Верзија)

Lightdow 420-800mm f/8.3 Прирачник за Зумирање Супер Telephoto Леќа + T Планината Прстен за Canon EOS 80D 90D

Оценката:
DEN 2399.76

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Топло Совети : Ова е ЦЕЛОСНИОТ Прирачник Леќи, БЕЗ Електронските Контакти, вашата камера не ќе се открие објективот кога монтирани, тоа е зошто тоа покажува "ЛЕЌА НЕ СПРОВЕДЕН", ве молиме да се префрлат на МФ РЕЖИМ со цел да ја користите оваа леќа правилно.Совети за користење на нашите Прирачник Леќа : 1) Поставете го режимот за бирање за да Прирачник (М). 2) Поставено на Ослободување w/o Леќа опција во камерата menu (мени) за да се Овозможи. 3) Поставување на Блендата заклучување опција во камерата мени на Off (исклучено) : без леќа.Фина мелодија пред се фокусира прстен да се направи предмет во фокусот и да се земе примерок од сликата.Ако сликата излегува темно, да ги преземе следниве чекори за да се подобри, 1. Помала брзина на блендата, од 1/500s надолу 1/100s или побавно 1/50 итн; 2. Се подигне ISO Број, од ISO 100 до ISO 200/400/800 и др.; 3. Користите далечински shutter ослободување и tripod да се зголеми стабилност; 4. Прекинувач за позиција за да дозволите повеќе животната средина светлина што доаѓа низ објективот во камерата фотографирање сензор.Мулти обложени со ниска дисперзија стакло, анти-одраз слој, прирачник се фокусира telephoto зум објектив да се користи со dslr фото SLR фото апарати.НАПРЕДНАТА ОПТИКА / SUPER ZOOM / СОЛИДНА ЦЕЛОСНА МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА / ПРИРАЧНИК ЗА ФОКУСИРАЊЕ.Вграден-во Т планината дизајн, за повеќето dslr фото апарати на пазарот со соодветните Т Прстен, како што се T2-Канон/T2-Nikon/T2-Sony итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.