• Обновено
Мини Дигитален Oscilloscope DSO201 со x1 & x10 Mini Сонда

Мини Дигитален Oscilloscope DSO201 со x1 & x10 Mini Сонда

Оценката:
DEN 2484.00

Тековен
Во магацинот.

DS0201 е џеб големина дигитални чување oscilloscope ги исполнува основните електронско инженерство барања.Тоа е база на ARMCortex TM-M3compatible 32-битна платформа, опремени со 320*240 колор дисплеј, SD картичка capability, USB конекција, и наплаќа батерии.Тежи само 60g!Преносни Дигитални Oscilloscope DIY Комплет обезбедува бранови гледање, џеб големина и над 2 часа на батеријата операција.Овој DIY комплет е отворен изворен код.Шематски, PCB распоред и програма код е слободен за ре-дизајн.Тоа е идеален за производство, испитување, истражување, дизајн и образование.Спецификација : Дисплеј : 2.8" Color TFT LCD екран со Резолуција на Екранот : 320*240 Дисплеј во Боја : 65 K Аналогни пропусниот опсег : 0 - 1 MHz Максимална стапка на примерок : 1 Msps 12 Bits Примерок меморија длабочина : 4096 Точка Хоризонтална чувствителност : 1u S/Div?10-ТИ/Div (1-2-5 Чекор) Хоризонтална позиција : прилагодлив со индикатор Вертикална чувствителност : 0m V/Div?10 V/Div (со 1 сонда) 0.5 V/Div?10 V/Div (со 10 сонда) Вертикална позиција : прилагодлив со индикатор за Внесување отпорност : >500 KΩ Макс. влезен напон : 80 Vpp (од 1 сонда) Цевки : DC Trig начини : Auto, Norma, Една, Ниедна и Скенирање Функционалности : Автоматско мерење : фреквенција, циклус, должност, Vpp, Vram, Vavg и DC напон Прецизни вертикална мерење со фломастери Прецизни хоризонтална мерење со фломастери Зголемување/паѓа на работ предизвика Trig ниво се прилагодува со индикатор Trig чувствителност се прилагодува со индикатор Одржи/се кандидира функција Тест сигнал : Вграден-во 10 Hz?1 MHz (1-2-5 Чекор) Бранови складирање : SD-картичката PC конекција преку USB : како SD читач на картички Надградба : со bootloader преку USB Напојување : 3.7 V Наплаќа Литиум батерија / USB Димензија (w/o сонда) : 105mm X 53mm Х 8мм PC врска : Мини USB B-Тип на Документ : .

Параметри на производот

Display:
2.8″ Color TFT LCD Display Resolution

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.