• Обновено
DC Мотор Екструдер 4 Доведува 17 22mm 42 Моторни 0.7 А 12V 14N.cm 3D Печатач Мотор За 3D Печатач Делови

DC Мотор Екструдер 4 Доведува 17 22mm 42 Моторни 0.7 А 12V 14N.cm 3D Печатач Мотор За 3D Печатач Делови

Оценката:
DEN 899.52

Тековен
Во магацинот.

Висока температура отпор, висока отпорност на абење, силен капацитет на носивост, набитост и издржливост, ефикасно заштита на менувачот моторни тело. 1. Мала тежина и лесен за носење. 2. Вратилото на моторот е "круг вратило вратило, на излез од страна на окно може да бидат избрани, структурата на окно може да биде во разни стилови, како и неговата структура може да се прилагодат на околината. 3. На cad број на моторот е 4. 4. Мали димензии, лесен за складирање и локација.Добра цврстина, отпорност, имајќи квалитет и услуга живот на опрема мотори се подобрени, и екстремно издржливи.1. Мала тежина и лесен за носење.2. Вратилото на моторот е "круг вратило вратило, на излез од страна на окно може да бидат избрани, структурата на окно може да биде во разни стилови, како и неговата структура може да се прилагодат на environment3. На cad број на моторот е 4.4. Мали димензии, лесен за складирање и локација.5. Направени од високо-сила mctal тело, здрав и издржливи, на sidewall метал мат текстура се зголемува триењето!производ упатство : 1. Мала тежина и лесен за носење.2. Алуминиум материјал, квалитетни и издржливи.спецификација : Модел : 17 HS4023 Product име : stepper motor Phase : 2 phase Voltage : 12 VCurrent : 0.7 A /phase Resistance : 4.0±10%Ω/phase Inductance : 3.2±20%мз/phase Holding моќ : 14 N.cm Insulation класа : BStep агол : 1.8±5%/ STEPSize : 42 * 42 * 23mm Packaging Информации : Пакување големина : 60x60x60mm Package тежина : 146 grams Packing bag Included пакување : 1 x 3 D печатач motor1 x кабел.

Параметри на производот

Model:
17HS4023
Product name:
stepper motor
Phase:
2 phase
Voltage:
12V
Current:
0.7 A /phase
Resistance:
4.0±10%Ω/phase
Inductance:
3.2±20%mH/phase
Holding power:
14N. cm
Insulation class:
B
Step angle:
1.8±5%/ STEP
Size:
42 * 42 * 23mm
Packaging Information:
Packing size:
60x60x60mm
Package weight:
146 grams
Packing bag :
Included packaging:
1 x 3D printer motor :
1 x cable :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.