• Обновено
BBGS од Нерѓосувачки Челик, Виси Јаже за Полнење, ПВЦ Обложени Отворено String Светлина Суспензија за Полнење, 100 Челичното Јаже Кабел за Огледало, Светло/Светилка, Завес

BBGS од Нерѓосувачки Челик, Виси Јаже за Полнење, ПВЦ Обложени Отворено String Светлина Суспензија за Полнење,

Оценката:
DEN 2860.32

Тековен
Во магацинот.

【 Она што ќе добиете за】 вклучува 304 од не ' рѓосувачки челични јажиња-кабел.Изолирани ПВЦ-Обложена кабел на мазна површина.Одлично за дек кабел оградата систем, DIY balustrade, отворено нијанси, виси string светла во градина, градење на лебди за остриги градинарство, clotheslines или дури и куче се кандидира систем во дворот. 【304 од не 'Рѓосувачки Челик Кабел】 карактеристики изолација, силна времето отпор, waterproofness,' рѓа и корозија како и силна жилавост. 304 Челичното јаже кабел може да биде лесно исечените да било посакуваната должина. 【Апликација】 Погодна за отворен апликации на шатор јаже, оградата жица,фабрика за обука жица колекции,градина жица за качување растенија,espalier жица колекции,catenary жица за полнење,clotheslines, виси отворено светла, дек кабел оградата и слично. 【Изградба】 Степен на цврстина : медиум мека; Флексибилност : средна; Издолжување : средна; Јаже основни : со pvc јадро; Тоа има посебна 7-влакно изградба, што го прави многу издржлив и флексибилни во исто време. 【Висок капацитет】 Должина : 328ft (100).Покрај тоа, челични јажиња има висока отпорност на абразија и многу висок капацитет од 100 кг.Благодарение на својата цврстината, од не ' рѓосувачки челик јаже може да издржи на тешки товари.Високо квалитетен материјал за безбедно жица ropes The жица јажиња во нашиот асортиман се направени исклучиво од нерѓосувачки челик.Тоа е една од најпознатите стабилна материјали во светот, бидејќи тоа може да го носи големи тежини и е апсолутно отпорна на ветрот и на времето.Тоа е причината зошто јажиња направени на овој материјал може да се користи и во затворени простории и на отворено и секогаш да остане стабилна и безбедна.Спецификација : Материјал : не ' рѓосувачки steel Wire јаже кабел : 100m Diameter : 0.8 mm , 1mm , 1.5 мм , 2mm , 2,5 mm , 3mm Color : сребро - Изработени од нерѓосувачки челик материјал, нема да рѓа, трајни и долг животен век.- Нуди комбинација на сила и флексибилност.- Тоа е многу лесен и удобен да го инсталирате, која може да заштедите енергија и време.- Најчесто се користи за комерцијални, индустриски, војската, и личните цели.Топло совети : 1. Ве молиме обрнете внимание на лична безбедност кога ќе го инсталирате, особено немојте да го отворите челичното јаже thimbles со рака директно ако треба.2. Градината жица колекции не е дизајниран за да виси со прекумерна тежина отворено проекти.Додека ве молиме да се стегне сите Алуминиум crimping јамка и жица tensioner да бидете сигурни дека сите системот за безбедноста и доверливоста.

Параметри на производот

Material:
stainless steel
Wire rope cable:
100m
Diameter:
0.8mm , 1mm , 1.5mm , 2mm , 2.5mm , 3mm
Color:
silver
- Made of stainless steel material, won't rust, durable and long service life. :
- Offers a combination of strength and flexibility. :
- It is very easy and convenient to install, which can save your energy and time. :
- Commonly used for commercial, industrial, military, and personal purposes. :
Warm tips:
1. Please pay attention to the personal safety when you installing, especially please don't open the wire rope thimbles by hand directly if you need. :
2. The garden wire kits is not designed for hanging overweight outdoor projects. While please tighten all Aluminum crimping loop and wire tensioner to make sure all system safety and reliable. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.