• Обновено
3PCS 16mm Еден Притисни Копче за Префрлање Водоотпорен IP67 0.63 Рамна Круг Капа 3А 12V-250V SPST Копчето Start Завртка Терминал вклучување, Исклучување 1NO SPST EJ16-211A (Црна)

3PCS 16mm Еден Притисни Копче за Префрлање Водоотпорен IP67 0.63 Рамна Круг Капа 3А 12V-250V SPST Копчето Start

Оценката:
DEN 405.12

Тековен
Во магацинот.

IP67 водоотпорен заштита може да се користи на мокра или правливи животната средина.Нашите Притисни Копче за Префрлување преку УЛ сертификација и CE сертификација.Монтажа Дупка Големина : 16 MM 0.63", хируршка постапка Оценка : 3А 12 V~250 V AC/DC Switch Комбинација : 1 NO SPST, Амбиентална Температура : -25℃ НА +55℃.Глава Облик : Рамни Завртка Терминал Менгеме Тип, Терминали за да се Направи Монтажа Многу Лесно.Точка Име : Метал Копчето Switch EJ16-211 A-A-G Еден Тип : Притиснете и Задржете-ЗА, Ослободување-ОФ.Надворешен Вкупно Боја : Зелена.Пакет Содржина Вклучуваат : 3 PCS* Метал Push Копчето Switch.Пакетот вклучува : 3* Метал Притисни Копче за Префрлање Што е Еден Прекинувач : Push и Задржете-НА, Порака-OFFWhat е Завртка Терминал : едноставен за инсталација,таа е не-лемење врски со завртки тип-терминал да се направи монтажа многу лесно.Цел : универзална ги собере сите 12v SUV Автомобил Камион Конверзија Ван RV Брод Yatch Одлична за Electroma Стартер Реле Рог Копчето Вклучите PC Прекинувач или Било Circult Контроли.Она што е answer : ___________________________ Note : - проект ви се случува да се користи за, нека не тековната одат над 3 Засилувачи.Или прекинувачот ќе се загрее и да биде изгорен Што е за Поддршка на Корисниците : Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас преку E-mail секое време.Ние добиете професионален персонал за услуги на корисниците и техничар за да ви помогнат.Овој производ има 7 SKUs, црвена, зелена, жолта, сина, црна, кафе, од не ' рѓосувачки челик метал.Спецификации : -Заштита на ниво : IP67,IK08-IK08 Thread Длабочина : 2/5"( 10мм)-Глава дијаметар.3/4" (18mm).-Копчето дијаметар 0.47"(12mm)-Mountinghole големина : 5/8" (16mm)-Длабочина inccontacts.08"(20mm).-Вклучете комбинација : 1 No.-Работата видови : Еден-Swritch оценка : 3А/250 VAC 3А/30 VDC-Раководител облик : Рамна Куќиште материјал : Алуминиум легура.-Работата притисок : за 4 N-Заштита ниво : IP67,IK08.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.