• Обновено
Lascar Електроника ЕЛ-USB-1-PRO Висока Температура Data Logger, 32,000+ Читања, 3 Година на животниот Век на Батеријата

Lascar Електроника ЕЛ-USB-1-PRO Висока Температура Data Logger, 32,000+ Читања, 3 Година на животниот Век на

Оценката:
DEN 3396.24

Тековен
Во магацинот.

Траење на батеријата : 2 години (типична).Дисплеј тип : не.Влез тип : температура (една внатрешна).Температурата data logger.Едноставно внесете било која од овие компактен, 4.5 инчен (11.4 cm) долго дрвосечачи во вашиот компјутер, USB port, име, Изберете висока и ниска аларми Ако е потребно, и го постави на logger почетокот време.Откако конфигурирани, на logger може да биде отстранет од компјутерот да се најавите самостојно.Податоците се преземени назад кон КОМПЈУТЕР каде што може да се анализираат и на него се гледа како график користејќи вклучен софтвер.За апликација потребни проширена температура опсег, ЕЛ-USB-1-PRO модел мерки од -40 до 257°f (-40 до 125°c), продавници над 32,000 читања, и вклучува водоотпорен нерѓосувачки челик куќиште за повеќе непријателски средини.Додека во СВ случај, единицата може да се користи во Автоклав.Direct-to-usb конекција и лесен-за-користење на функционалноста на кориснички програмабилни алармни прагови — совршени за согласност за следење.Сите податоци дрвосечачи доаѓаат со софтвер.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.