• Обновено
Батеријата Тајна, Едноставна Операција Батеријата Тестер за ЦЦА DIN IEC EN JIS

Батеријата Тајна, Едноставна Операција Батеријата Тестер за ЦЦА DIN IEC EN JIS

Оценката:
DEN 2265.60

Тековен
Во магацинот.

Едноставна Операција : Три главни функции, вклучувајќи ја и батеријата тест, start-up систем тест и енергија за полнење систем тест, се едноставни за ракување, лесно да се носат и продавница.Вграден-во повеќе тест стандарди, можете лесно може да се измери батерии на различни стандарди.Широко се Користи : Таа е погодна за обичните поплавени (МОКРА), одржување-бесплатно (МФ), AGM, EFB старт-стоп, ГЕЛ, морски, итн.Висок Квалитет : Користете TPE гума sheathed жица, многу тенки бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на кршење, кабелот е еколошки, секоја жица е 427 бакарни жици.Fitment : Погоден за 12/24 V автомобил батеријата.Погоден за ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Тестер се избегнува висока тековната празнење на батеријата и може да се заштити батеријата од оштетување и топлина.Одлични Перформанси : Нема потреба за високо тековната испуштање, ја батеријата нема топлина и нема штета, и може да се полага повеќе пати по ред.Функција : 1. Нема потреба за високо тековната испуштање, ја батеријата нема топлина и нема штета, и може да се полага повеќе пати по ред.Тоа е погоден за обичните поплавени (МОКРА), одржување-бесплатно (МФ), AGM, EFB старт-стоп, ГЕЛ, морски, итн.2. Три главни функции, вклучувајќи ја и батеријата тест, start-up систем тест и енергија за полнење систем тест, се едноставни за ракување, лесно да се носат и продавница.Вграден-во повеќе тест стандарди, можете лесно може да се измери батерии на различни стандарди.3. Погоден за 12/24 V автомобил батеријата.Погоден за ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Тестер се избегнува висока тековната празнење на батеријата и може да се заштити батеријата од оштетување и топлина.4. Батеријата тестер е опремена со LCD и LED светлото и влезниот напон е DC 9 ‑ 30 V.Може да се користи на два јазика, англиски (сад) и Кинески (Поедноставен).5. Користете TPE гума sheathed жица, многу тенки бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на кршење, кабелот е еколошки, секоја жица е 427 бакарни жици.Како да го Користите : Поврзете тестер на батеријата, на црвениот клип на позитивен пол, и црна клип за да го негативниот пол.Тестер автоматски ќе започне и прикажување на батеријата напон.Ако тестер не може да се отвори, проверете ако клипот е поврзан со погрешна electrode.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Tester Material : ABS и силика гел и бакар wire Size : Прибл. 185 x 100 x 30мм/7.3 x 4.0 x 1.2 in Copper Жица Должина : Околу. 400mm/15.7 in Applications : Погоден за 12/24 V автомобилски батерии (Редовни, AGM, ГЕЛ), автомобилство s.

Параметри на производот

Item Type:
Battery Tester
Material:
ABS and silica gel and copper wire
Size:
Approx. 185 x 100 x 30mm/7.3 x 4.0 x 1.2in
Copper Wire Length:
Approx. 400mm/15.7in
Applications:
Suitable for 12/24V automotive batteries (Regular, AGM, GEL), automotive s

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.