• Обновено
5A Мулти-Функција Electroplating Металургија Машина, Накит Злато Позлата/Сребрена Јасно Напон И За Цртање & Букви Сида Моменталниот Приказ, Поправка Површина(Ни)

5A Мулти-Функција Electroplating Металургија Машина, Накит Злато Позлата/Сребрена Јасно Напон И За Цртање &

Оценката:
DEN 2670.96

Тековен
Во магацинот.

Ова е ефикасен накит electroplating инструмент кој може ефикасно да се изврши накит позлата работа, злато позлата/сребро позлата, и површината поправка работа, и мулти-цел инструменти.На предната страна има јасна dial дисплеј кој јасно ја одразуваат тековната напон и струја, полесно да се чита и да се користат од други злато позлата машина, и се стабилизира излезниот напон.Напонот може слободно да се прилагоди според потребите, и да работат во безбедна средина за да се осигура безбедноста на инструментот.Научни дизајн, голема зафатнина ладење порта на страна, способни за porous дисипација на топлина, обезбеди дека машината може да прахосвам на топлината во разумен работна средина температура.На проводници за поврзување на жица е направен од високо-квалитет на материјалите, што е удобно рака чувство и силна електрична спроводливост.Човечки контакт нема да предизвика електричен шок, и тоа е безбеден и сигурен. 1. Ова е ефикасен накит electroplating инструмент кој може ефикасно да се изврши накит позлата работа, злато позлата/сребро позлата, и површината поправка работа, и мулти-цел инструменти. 2. На предната страна има јасна dial дисплеј кој јасно ја одразуваат тековната напон и струја, лесно да се чита и да го користите, и да се стабилизира на излезниот напон. 3. Напонот може слободно да се прилагоди според потребите, и да работат во безбедна средина за да се осигура безбедноста на инструментот. 4. Научни дизајн, голема зафатнина ладење порта на страна, способни за porous дисипација на топлина, обезбеди дека машината може да прахосвам на топлината во разумен работна средина температура. 5. На проводници за поврзување на жица е направен од високо-квалитет на материјалите, што е удобно рака чувство и силна електрична спроводливост.Човечки контакт нема да предизвика електричен шок, и тоа е безбеден и сигурен.

Параметри на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Plating Machine
Material:
Steel
Current:
5A
Optional Plug:
220V EU Plug, 220V UK Plug, 110V US Plug
Package List:
1 x Plating Machine :
2 x Conductive Connection :
1 x English Manual :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.