• Обновено
DAOKI 10Pcs BF350-3AA BF350 350 ohm Висока Прецизност Притисок Отпор Вирус Мерач

DAOKI 10Pcs BF350-3AA BF350 350 ohm Висока Прецизност Притисок Отпор Вирус Мерач

Оценката:
DEN 3470.88

Тековен
Во магацинот.

Мини DC-DC 12-24 V Да 5 V 3А Чекор Надолу Напојување на Модулот на Напонот Buck Конвертор Прилагодливи Ефикасност 97.5%.Влезен Напон : DC 4.5-24 V.Излезен Напон : интеграција прилагодливи и фиксна излез,задната страна може да избере fiexd излезен напон.Прилагодливи Опсег : 0.8-17 V,фиксна напон (1.8 V 2.5 V 3.3 V 5 V 9 V 12 V).Излезна Струја : 3А (max),вистинско тестирање на текст 12 V излез A. 1.5 Тип : BF350-3 АА тип konstantan фолија отпор вирус мерач на Отпорност : 350 ± 0.1 ohm Чувствителни фактор : 2.0-2.20 Прецизност ниво : 0.02 Вирус лимит : 2.0% Димензии : 7.4 мм * 4.1 mm Чувствителни на мрежа големина : 3.2 мм * 1.6 mm Температура опсег на употреба : -30~+80℃ Доведе Материјал : 3cm изолација емајлирани жица Пакет се вклучени : 10 x BF350-3 AA BF350 Прецизност Resistive Вирус Колосек.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.