• Обновено
Фунта Печат и Снабдување , Inc. API 601 90008316GR300 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка, -150 да 842 Степени Целзиусови Температура Опсег, 9.19 ID, 12.13 OD, за 8 Це?

Фунта Печат и Снабдување , Inc. API 601 90008316GR300 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана

Оценката:
DEN 150.96

Тековен
Во магацинот.

ASME B16.20 Дихтунзи за ASME B16.5 прирабници / класа 300. Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник.Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал.Температурата опсег (F) : -150 да 842 Степени.Издржлив, лесен за инсталација и отстранување.Спирала рана заптивка, 8" цевка големина, 300# класа прирабница, 316 SS windings со флексибилни графит додатен За апликации со високо температурни варијации, термички велосипедизам и притисок варијации.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.