• Обновено
Sensky 360 степени Таванот Планината Вработување Сензор, 110-240V ПИР Сензор за Движење Прекинувач, Високо Осетливи на Движење Детектор на Светлина Прекинувач, Неутрални с

Sensky 360 степени Таванот Планината Вработување Сензор, 110-240V ПИР Сензор за Движење Прекинувач, Високо

Оценката:
DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

【Light Sensor Прилагодливи】- сензорот За светло вредност на овој сензор за движење прекинувачот е 3-2000 Lux.Кога тоа прилагодени на "сонцето" позиција(max ЛУКС вредност), и двете може да се работи во текот на денот и ноќта, Додека на "месечина" позиција(min), работи кога амбиентална светлина е помалку од 3 Lux. 【Времето на Задоцнување на Прилагодливи】- 10sec±3sec ~ 7min±2min, можете да го поставите времето на чекање на вашиот побарувачката.Времето на Задоцнување е додадена постојано, кога таванот планината вработување сензор добива вториот индукција сигнали по првата индукција, тоа ќе се ре-се пресмета времето уште еднаш. 【Откривање Спектар】- 360 степени откривање висока чувствителност таванот сензор за движење преклопник со 6 метри max откривање на далечина. 【Погодно & Прифатлива】- вклучување/исклучување на светлина преку движење во вашите соби, овој сензор за движење светлина switch носи повеќе погодност за вас и вашето семејство во секојдневниот живот, исто така заштедува енергија за вашето семејство. 【Широк Апликации】- Работа со откривање на човечкото движење инфрацрвени зраци, таванот планината вработување сензор може да се користи во гаража, во ходникот, подрум, скали, кујна, cloakroom, лофт..Внатрешна употреба, ве молиме инсталирајте ја зафатеноста на сензорот во место заштитени од директни сончеви и било облачно.Модел : GKG0372 W00000 US.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.