• Обновено
Aintier Страна Поглед Огледало Компатибилен со 2011-2013 За Рам 1500 со Manual (рачно) Виткање Загрева Пак Сигнал Право на Патникот Страна Замена Огледало

Aintier Страна Поглед Огледало Компатибилен со 2011-2013 За Рам 1500 со Manual (рачно) Виткање Загрева Пак

Оценката:
DEN 3001.92

Тековен
Во магацинот.

????FITMENT - 2009-2010 година За Dodge За Рам 1500 2011-2013 За Рам 1500 план за 2011-2015 За Ram меморија 2500 2011-2013 За Ram меморија 3500. ????ВОВЕД во ФУНКЦИИТЕ - Ова Огледало работа и изгледаат како на ОЕМ, која може да се намалат вибрациите кога возите, да се зголеми слепа точка видливост и поширок агол во текот на дневна или влечење активности, изгледа јасно и повеќе безбедност. ????ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА- (1) Отстранување на пластична плоча, одредување на завртки со шрафцигер.(2)Отстранување на пластична плоча за да ја видите надворешноста огледало и одредување на завртки на вратата, како и употреба на шрафцигер да се отстрани завртки.(3)Инсталирате нов огледало надвор од прозорецот и да го поврзете кабелот за напојување.(4) за Заклучување на вратата и да ја поправите завртки, а потоа се движи пластична плоча на оригинална положба и заклучување со завртки. ????КАКО ДА се ПОТВРДИ FITMEN - Тоа е многу честа да имаат повеќе варијации на огледала стилови и карактеристики за секоја година, се направи, и модел.Ве молиме проверете ги Делови линк и OE Референтните броеви за да бидете сигурни дека сте добивање на точни замена страна Ретровизорите за вашето возило.Исто така, бидете сигурни Огледала карактеристики се исти. ????ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ - 1pcs право на патникот страна огледало (1 година гаранција).Во U. S. Склад КОМПАТИБИЛНОСТ : 2009-2010 година За Dodge За Ram меморија 15002011-2013 За Ram меморија 15002011-2015 За Ram меморија 25002011-2013 За Ram меморија 3500 ПРОИЗВОДСТВО ОПИС : Надворешноста огледало припаѓа на важни безбедносни делови, своето огледало, форма и контрола доста исклучителна.Страничниот изглед огледало за квалитет и инсталацијата, како индустриски стандарди, не може да биде произволно.Aintier усвојува нова техника, вешт и професионални техничар за производство на високо-квалитетни производи според возачи барања.Така ќе добиете огледало замена дека е идентичен со OE во секој поглед од квалитетот на инсталацијата со Сигурен Директни страна ретровизорите.Со сигурен и директно да се погледне, инсталација и функција е токму иста како и на оригинален начин.КАРАКТЕРИСТИКИ : 1. Совршен Квалитет рефлексивни стакло обезбедува помалку нарушување и јасен хоризонт.2. Ултра Трајни ABS Пластика Во Индустријата, 100% Водоотпорни и Шок отпорни.3. Изградена на строга контрола на квалитетот стандарди.4. Лесна инсталација.5.Овие огледала направи одлична замена и да имаат добар заштеди во текот дилер единици.Ориентација : Право на Патникот Страна Надворешниот Материјал : ABS Функција : Прирачник за Виткање Загрева Пак Сигнал ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1pcs десната страна огледало.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.