• Обновено
E-извонредни 10pcs E10 Мини Светилки Експеримент Завртка База на Индикатор Светлото Блескаво Сијалица, 6.3 V 0.15 На

E-извонредни 10pcs E10 Мини Светилки Експеримент Завртка База на Индикатор Светлото Блескаво Сијалица, 6.3

Оценката:
DEN 179.76

Тековен
Во магацинот.

Направен од стакло, метал и изолациони материјали, Кои може да се користи како светло извор на светлина, дистрибуција кутија индикатор светлина.Добар квалитет, светлина, издржливи и компатибилен со многу електрични алатки.На здрав филамент можат да го издржат вибрации на отворање и затворање на апаратот врата, и анти-шок и вибрации структура помага да се обезбеди подолг животен век.Компатибилен со голем број на електрични алатки и се применуваат во експерименти, издржливи и безбедни карактеристики го прават тоа суштински електричен апарат за основно училиште науката, средно училиште лабораторија по физика, и студентски дом лабораторија.Тие се исто така популарни во опрема за инспекција светилки инструмент крушка, авион инструмент опасност светлата, крушка светилка, микроскоп Светилка, светилката забава и така натаму.Напон : 6.3 V. Струјата : 0.15 A. светла боја : топло жолта.Количина : 10 компјутери.Напон : 6.3 V. Струјата : 0.15 A. светла боја : топло жолта.Количина : 10 компјутери.Тие имаат добар квалитет, светлина,кој е издржлив и компатибилен со многу електричен.алатки.Структура : мини сијалица е волфрам сијалица, направена од стакло, метал, и изолациони материјали.Тоа може да се користи како светло извор на светлина и индикатор светлото на дистрибуција кутија.Употреба : Широко се користат во опрема за инспекција светла, инструмент светилки, авион инструмент опасност светла, светло светилки, микроскоп светла,училиште лабораториска опрема, опрема, итн.Љубезно ве молиме да напомена : ве Молиме да го користите микро сијалица во рамките на оценет напон спектар.Ако работниот напон е премногу висок, микро сијалица ќе бидат потрошени; ако работниот напон е премногу ниско, микро сијалица ќе не треперење.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.