• Обновено
Sur-Печат, Inc. Teadit 900010316GR2500 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка, -150 да 842 Степени Целзиусови Температура Опсег, 10.63 ID, 18.75 OD, за 10 Цевка Големина

Sur-Печат, Inc. Teadit 900010316GR2500 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка, -150

Оценката:
DEN 1058.40

Тековен
Во магацинот.

ASME B16.20 Дихтунзи за ASME B16.5 прирабници / класа 2500. Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник.Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал.Температурата опсег (F) : -150 да 842 Степени.Издржлив, лесен за инсталација и отстранување.Спирала рана заптивка, 10" цевка големина, 2500# класа прирабница, 316 SS windings со флексибилни графит додатен За апликации со високо температурни варијации, термички велосипедизам и притисок варијации.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.